English

Akuza për grup kriminal dhe trafik droge, Erzen Breçani dhe 3 të tjerë para gjykatës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Erzen Breçani, Bujar Ajeti i njohur dhe me mbiemrin Germizi, Dedan Gjoni dhe Besmir Murtati të arrestuar pas një operacioni të SPAK dy ditë më parë, dalin sot para gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë.

- Advertisement -

Ish-drejtuesi i policisë, Erzen Breçani u vu në pranga me urdhër të SPAK, gjatë një operacioni ku u lëshuan 11 urdhër-arreste.

Mes të arrestuarve janë oficerja e drejtorisë së kufirit Jonida Babameto dhe shefi i seksionit të krimeve në komisariatin nr. 6 Dedan Gjoni.

Në kërkim në kuadër të këtij operacioni është shpallur në kërkim edhe biznesmeni Ervin Mata, një emër i njohur për drejtësinë, pas përplasjes që ka pasur me, Ervis Martinaj.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×