“Akuzat ndaj Ramës në SHBA”, Zhupa: S’presim që ai të pranojë shkeljet që ka bërë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e PD-së Ina Zhupa është shprehur se protesta që do të zhvillohet më datë 11 shkurt nuk do të jetë as e para e as e fundit kundër kryeministrit Edi Rama, referuar çështjes së ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal.

Në një intervistë për Euronews Albania, Zhupa theksoi se nuk presin që Rama të pranojë shkeljet që ka bërë.

Ndër të tjera ajo theksoi se akuza e ngritur ndaj kreut të qeverisë nuk është bërë në Shqipëri por në SHBA.

- Advertisement -

“Protesta do të jetë kombëtare por s’do të jetë as e para e as e fundit protestë e kësaj stine protestash . Akti që është zbuluar nga hetimet dhe aktakuza e ngritur ngritur nga juria e madhe dhe hetimet e FBI-së dhe kapërcen një hetim të thjeshtë. Është një miksim midis një tradhtie kombëtare dhe një korruptimi të zyrtarit më të lartë siç është Rama.

Rama ka dhënë para që të minojë dhe  marrëdhëniet tona me SHBA, sigurinë tonë kombëtare. Nuk besoj se ndonjëri nga ne pret që Rama të ketë atë nivel përgjegjshmërie që t’i thotë burgut hapu dhe të pranojë atë që ka bërë. Është hera e parë në fakt që akuzat nuk janë hedhur në Shqipëri por në SHBA”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Muralja e Lionel Messit në Tiranë, jehonë në mediat ndërkombëtare

Njëra anë e konviktit për studentët e Mjekësisë në Tiranë është mbuluar nga muralja e Lionel Messit. The Associated Press” shkruan se piktori argjentinas Maximiliano...

Qëlloi me armë në ajër pas konfliktit me të riun në Berat, arrestohet 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit pasi qëlloi me armë zjarri pas konfliktit fizik me një 25-vjeçar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat,...

Pse SHBA e sulmoi ashpër Albin Kurtin? Ish-këshilltari i Xhinxhiç rendit arsyet

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se plani gjerman ofruar Kosovës...

TË FUNDIT

Muralja e Lionel Messit në Tiranë, jehonë në mediat ndërkombëtare

Njëra anë e konviktit për studentët e Mjekësisë në Tiranë është mbuluar nga muralja e Lionel Messit. The Associated Press” shkruan se piktori argjentinas Maximiliano...

Qëlloi me armë në ajër pas konfliktit me të riun në Berat, arrestohet 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit pasi qëlloi me armë zjarri pas konfliktit fizik me një 25-vjeçar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat,...

Pse SHBA e sulmoi ashpër Albin Kurtin? Ish-këshilltari i Xhinxhiç rendit arsyet

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se plani gjerman ofruar Kosovës...

Dronët rusë vrasin tre civilë në Odesa

Tre civilë u vranë gjatë një sulmi rus me dronë në qytetin Odesa të Detit të Zi në orët e para të së shtunës...

Analisti serb Vejvoda sqaron: Vuçiç ka shumë probleme brenda vendit, por Kosova…

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se protestat që po mbahen...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×