Aleksandër Biberaj: Policia një organizatë kriminale, po largohen profesionistët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Funksionari i PD-së, Aleksandër Biberaj u shpreh në një intervistë për Euronews Albania Policia e Shtetit është një organizatë kriminale.

Ai nënvizoi se kryeministri Edi Rama ka ndërhyrë në punën e gjykatave, prokurorive dhe policisë.

Biberaj tha më tej se nga policia e shtetit po largohen profesionistë pasi ndihen të anashkaluar, ose e kanë të pamundur të punojnë në kushte të tilla.

- Advertisement -

“Unë personalisht kam një opinion pozitiv për z. Rrumbullaku. Nuk është se unë kam lidhje me strukturat e policisë. Aktualisht politika e kryeministrit Edi Rama ka ndërhyrë në prokurori gjykata, që duhet të jenë të pavaruara. Më vjen keq që policia e shtetit është sot një strukturë e organizuar kriminale. Unë njoh shumë profesionistë që largohen nga policia ose janë të anashkaluar”, u shpreh ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Selanik, sekuestrohen mbi 585 kg kokainë, arrestohet familja shqiptare

Policia greke në bashkëpunim me DEA Amerikane, kanë goditur një grup kriminal të përbërë nga një familje shqiptare dhe kanë sekuestruar 585 kg dhe...

Tentoi vetëvrasjen nga ura pas ndarjes nga e dashura, shpëtohet lojtari i njohur

Pas disa orësh negociata me policinë dhe komunikim me psikologun është bërë i mundur qetësimi i futbollistit Aleksis Beka Beka, i cili kërcënonte se...

NATO njofton shtimin e trupave të KFOR-it në Kosovë

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka njoftuar përmes një postimi në Tëitter se do të ketë një shtim të forcave të KFOR-it në Kosovë. Stoltenberg...

TË FUNDIT

Selanik, sekuestrohen mbi 585 kg kokainë, arrestohet familja shqiptare

Policia greke në bashkëpunim me DEA Amerikane, kanë goditur një grup kriminal të përbërë nga një familje shqiptare dhe kanë sekuestruar 585 kg dhe...

Tentoi vetëvrasjen nga ura pas ndarjes nga e dashura, shpëtohet lojtari i njohur

Pas disa orësh negociata me policinë dhe komunikim me psikologun është bërë i mundur qetësimi i futbollistit Aleksis Beka Beka, i cili kërcënonte se...

NATO njofton shtimin e trupave të KFOR-it në Kosovë

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka njoftuar përmes një postimi në Tëitter se do të ketë një shtim të forcave të KFOR-it në Kosovë. Stoltenberg...

VIDEO| Momenti kur arrestohet ushtari i Laert Haxhiut, zbërtheu grupin e vrasësve

Euronews Albania, ka siguruar me video momentin e arrestimit të Artan Tafanit, bashkëpunëtor i drejtësisë, që çoi në zbulimin e disa vrasjeve dhe shpërthimeve...

“Përgatita personalisht gjithçka më 24 shtator”, Radoiçiç: Arsyeja e sulmit

Milan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se ka bërë të gjitha përgatitjet logjistike...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×