“Alibeaj s’ishte i shitur te Rama”,Korreshi: Me Berishën ka pasur gjithnjë konflikte

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike Saimir Korreshi tha se Enkelejd Alibeaj, i cili dha dorëheqjen këtë të mërkurë nga detyra si kryetar i komanduar i PD, mund të kishte të këqijat e veta, por kurrë nuk ka qenë i shitur te Rama.

I ftuar në Euronews Albania ai tha se është fakt, që Alibeaj ka pasur debate gjithnjë me Berishën pasi ai nuk donte që në gjykata të kishte njerëz ish-komunista.

“Që nuk ishte i shitur këtë mund t’jua jap me bindje, që është i djathtë dhe i vuajtur nga sistemi monist edhe këtë mund t’jua them me bindje. Që është zënë gjithnjë me zotin Berisha se nuk ka dashur që në gjykata dhe në institucione të kishte elemente ish-komunistë edhe këtë ua them me bindje, sepse janë fakte që ai është prishur me zotin Berisha sepse nuk donte të vendoseshin gjyqtarë që vinin nga komunistët.

- Advertisement -

Si ka qenë? Ai ka pasur të mirat dhe të këqijat e veta. Së fundmi pati një thyerje të jashtëzakonshme mes grupit parlamentar dhe Enkelejd Alibeaj. U bë e pamundur që edhe kjo parti, Partia Demokratike e siglës, e vuajti këtë pjesë, sa që i kërkuan të mos kandidonin në zgjedhjet vendore. Sepse dalja me dy kandidatë i jepte një fitore në pjatë të argjendit Edi Ramës, kjo ishte e keqja e tij gjatë drejtimit të Partisë Demokratike”,-tha Saimir Korreshi.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×