Alibeaj takohet me shefen e ODIHR: E informova për fushatën dhe shkeljet e qeverisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shefja e misionit të vëzhguesve ODIHR për zggjedhjet lokale të 14 majit, Odry Glover u takua këtë të mërkurë me Enkelejd Alibeajn.

Pas takimeve me dy drejtuesit e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Berisha dhe Meta, Glover shkoi në selinë e re të Partisë Demokratike që drejtohet nga Enkelejd Alibeaj për të dëgjuar qëndrimet që ai kishte për fushatën.

Pas takimit, Alibeaj tregoi disa nga temat që diskutojë me shefen e ODIHR, Odry Glover. 

- Advertisement -

“Për mënyrën se si është zhvilluar deri më tani fushata zgjedhore, i bëra të qarta të gjitha shkeljet e bëra nga qeveria, buxhetin e shtetit të përdorur, tenderin e hapur, aktivistin, administratën që e ka totalisht në funksion të zgjedhjeve, i bëra të qartë edh etë gjitha shkeljet ligjore të bëra nga KQZ”,-tha Enkelejd Alibeaj, kryetar i komanduar i PD.

Alibeaj tha se gjatë takimit me Glover kishte folur edhe për përplasjen e fortë në PD gjatë 2 viteve të fundit.

“Sigurisht i bëra me dije edhe për situatën që është brenda Partisë Demorkatike, e cila nuk është një çështje private por është një çështje publike dhe që reflekton te korrektësia e këtyre zgjedhjeve. Fakti që ne qëndrojmë këtu në seli të marrë me qira, se selia jonë është e zaptuar dhe fakti është se ajo seli që është e Partisë Demokratike frekuentohet nga njerëz që nuk e përfaqësojnë aspak Partinë Demokratike”,-tha Enkelejd Alibeaj, kryetar i komanduar i PD.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×