English

Ambasadori i BE takon Altin Dumanin: SPAK lojtar kyç për integrimin e Shqipërisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Silvio Gonzato, ka zhvilluar një takim me drejtuesin e Prokurorisë së Posaçme, Altin Dumanin.

- Advertisement -

Përmes një postimi në rrjetin social “X”, ku ka ndarë edhe foto nga takimi, Gonzato thekson se SPAK duke hetuar korrupsionin e nivelit të lartë, është një lojtar kyç në progresin e Shqipërisë drejt përmbushjes së standardeve të zgjerimit të BE-së.

“Duke hetuar dhe ngritur padi për korrupsionin e nivelit të lartë dhe krimin e organizuar në Shqipëri, #SPAK është një lojtar kyç në përparimin e Shqipërisë drejt përmbushjes së standardeve të zgjerimit të BE-së”, ka shkruar Gonzato.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?