English

Agron Shehaj: Ja pse votova kundër amnistisë penale dhe mesazhi për SPAK

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i PD-së Agron Shehaj, në një intervistë për Euronews Albania, ka treguar se përse votoi pak ditë më parë kundër amnistisë penale.

- Advertisement -

Shehaj theksoi se votimi i amnistisë penale ishte një mesazh për SPAK, ku sipas tij këtij institucioni po u thuhet se ju po i kapni ndërsa qeveria po i liron.

“Nuk më pëlqente të komentojë votën e tjerëve. Ajo që ndodhi në Kuvend ishte kundër SPAK. Jemi në një fazë kur të gjithë pushtetarët po dynden në dyert e SPAK për të dhënë llogari se çfarë kanë bërë. Mazhoranca me urgjencë mblidhet dhe voton amnistinë, shkon në një drejtim totalisht kundër. SPAK po i thuhet se ju i kapni dhe ne po i lirojmë. Për qeverinë SPAK është një rrezik i vërtetë dhe këta e shohin si kërcënim, kjo s’ka diskutim. Sa më shumë SPAK të bëjë detyrën e vet dhe mos të shkojë deri te ministrat aq që më shumë do të kenë reagime nga qeveria”-tha Shehaj.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?