Analisti: Basha u kthye më i dobët se kur iku, ata që e mbështetën s’e duan më

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Neritan Alibali tha për “Now me Erla Mëhillin” se Lulzim Basha u kthye në Partinë Demokratike më i dobët se iku.

Sipas tij, tashmë nuk diskutohet më “me apo pa Berishën”, por diskutohet “me apo pa Bashën”.

“Për hir të së vërtetës duhet të pranojmë faktin që zoti Basha është rikthyer në politikë më i dobët se sa iku nga politika. Po ta shohësh dhe përgjithsisht opinioni publik nuk e ka pritur mirë rikthimin e zotit Basha. Megjithatë, ne shohim që edhe brenda Partisë Demokratike, edhe një pjesë e deputetëve që e kanë mbështetur zotin Basha në fillim fuqishëm, kanë kërkuar që të dy palët si zoti Basha dhe zoti Berisha të largohen nga Partia Demokratike, të bëjnë hapa mbrapa dhe t’iu lihet të rinjve,” – u shpreh analisti.

- Advertisement -

Sipas Alibalit në këtë aspekt, nuk është fare parimore kjo çarje që po ndodh brenda PD-së.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dyshohet se fshehu pasurinë, dërgohet në gjykatë dosja për ish-prokurorin e njohur

Prokuroria e Durrësit ka përfunduar hetimet në lidhje me ish-prokurorin Petrit Fusha. Fusha akuzohet për deklarim të rremë të pasurisë. Dosja në ngarkim të tij...

Irani akuzon diplomatin suedez të BE-së për komplot me Izraelin

Gjyqësori i Iranit ka akuzuar suedezin Johan Floderus, një diplomat i Bashkimit Evropian (BE) i ndaluar në Iran për më shumë se 600 ditë,...

Vota e emigrantëve/ Diaspora për Shqipërinë e Lirë dorëzon draftin në Kuvend

Lëvizja Diaspora për Shqipërinë e Lirë ka bërë publike nismën dhe kërkon nga klasa politike që të miratojë ndryshimin e Kodit Zgjedhor për të...

TË FUNDIT

Dyshohet se fshehu pasurinë, dërgohet në gjykatë dosja për ish-prokurorin e njohur

Prokuroria e Durrësit ka përfunduar hetimet në lidhje me ish-prokurorin Petrit Fusha. Fusha akuzohet për deklarim të rremë të pasurisë. Dosja në ngarkim të tij...

Irani akuzon diplomatin suedez të BE-së për komplot me Izraelin

Gjyqësori i Iranit ka akuzuar suedezin Johan Floderus, një diplomat i Bashkimit Evropian (BE) i ndaluar në Iran për më shumë se 600 ditë,...

Vota e emigrantëve/ Diaspora për Shqipërinë e Lirë dorëzon draftin në Kuvend

Lëvizja Diaspora për Shqipërinë e Lirë ka bërë publike nismën dhe kërkon nga klasa politike që të miratojë ndryshimin e Kodit Zgjedhor për të...

Italia, Franca dhe Gjermania thirrje BE-së: Të vendosen sanksione kundër Hamasit

Italia, Franca dhe Gjermania i kanë bërë thirrje Bashkimit Evropian që të vendosë sanksione ad hoc kundër Hamasit dhe mbështetësve të tij, shkruan Reuters,...

“Shpërthejnë” grevat e përgjithshme, shtetet arabe solidarizohen me Gazën

Punëtorë, biznese dhe institucione janë duke marrë pjesë në një grevë të përgjithshme të hënën, në disa vende arabe, për të shprehur solidaritet me...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×