Ancelotti te Selecao, presidenti brazilian kritika: Pse s’shkoi të ndihmonte Italinë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nga viti 2024 Carlo Ancelotti do të drejtojë kombëtaren e Brazilit, i cili bëhet i pari shtet në karrierën e italianit. 64-vjeçari ka drejtuar skuadra si Reali, Milani, Chelsea, Psg, Bayern ku ka fituar dhjetëra trofe, ndërsa kjo do të jetë eksperienca e parë me një kombëtare ku nuk mungojnë yjet. Lëvizja e bujshme e tij është përshëndetur nga sportdashësit nëpër botë, por jo nga presidenti i Brazilit, i cili ka nisur sulmet.

“Më pëlqen Ancelotti por ai kurrë nuk ka qenë trajner i Italisë. Pse nuk zgjidh si fillim problemin e vendit të tij që ka dy herë që mungon në Botëror?”- tha Silva.

Më tej, Da Silva ka treguar dhe trajnerin që e sheh si emrin e duhur për të drejtuar Selecao.

- Advertisement -

“Unë jam një tifoz i Fernando Diniz, sepse ai ka personalitet, kreativitet dhe është një person që mund të vërë komandën në dhomat e zhveshjes. Është e lehtë të jesh trajner në Europë me 11 lojtarë të zgjedhur, por është e vështirë të vish këtu dhe të jesh trajner i Corinthians. Do të doja ta shihja Ancelottin nëse do të bënte mirë me Corinthiansin…”, tha Lula.

Brazili e ka humbur shkëlqimin prej vitesh tashmë, ndërsa as tekniku Tite nuk mundi të bënte diçka në këtë pikë. Kujtojmë se në Botëror u eleminuan nga Kroacia, ndërsa edhe në edicionet e mëparshme nuk ka pasur sukses.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

TË FUNDIT

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×