Andi Bushati: Ku ndahem dhe ku bashkohem me Sali Berishën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Andi Bushati tha se është dakord me kreun e PD-së Sali Berishën se shteti është i kapur nga kryeministri Edi Rama.

I ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania, Bushati iu drejtua Berishës duke i thënë se si do e vërtetojnë se vota në zgjedhjet lokale është vjedhur në një kohë kur Erion Veliaj ka mbështetje dhe nga media.

Më tej ai sistemi aktual shtrembëron votën duke shtuar se kjo krijon pabarazi në zgjedhjet lokale të 2023.

- Advertisement -

“Zoti Berisha unë bie dakord për analizën që ju i bëni kapjes së shtetit nga Rama, por kur vjen puna te votimet nuk jemi në kohën kur votimet vidhen si në ’96-’97, pra duke thyer kutitë, sot është sistemi që e shtrembëron votën.

Veliaj mund të ishte person i SPAK, Veliaj ka gjithë sistemin mediatik që i bën fresk dhe kjo krijon pabarazi në zgjedhje. Në këtë moment gara është totalisht e pabarabartë. Kur të vijë puna e ditës së zgjedhjeve, njerëzit do të votojnë në të gjithë këtë sfond të madh . Si do e vërtetoni ju para apo pas zgjedhjeve se vota u prek. Jam i bindur që vota është e prekur që tani. Prisni që t’ua marrin zgjedhjet?”- tha Bushati.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×