English

Apeli i Posaçëm cakton datën e nisjes së procesit për inceneratorin e Elbasanit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Apeli i Posaçëm caktoi datën e nisjes së procesit për inceneratorin e Elbasanit. Seanca e parë do të mbahet me 5 qershor, ndërsa trupi gjykues përbëhet nga Ilirijana Olldashi, Saida Dollani dhe kryesuese Ingerta Hysi.

- Advertisement -

Tetorin e kaluar ish-ministri Lefer Koka u dënua me 5.8 vite burg, ndërsa sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Mjedisit Alqi Bllako u shpall i pafajshëm.

Me 6 vite e 8 muaj burg u dënuan edhe administratorët Klodian Zoto e Mirel Mërtiri dhe 4.8 vite Stela Gugallja.

Ndërsa anëtaret e komisionit të vlerësimit të ofertave Pëllumb Abeshi e Jonida Zeqo me nga 4.8 vite burg. Vendimi është ankimuar nga të dënuarit që kërkojnë pafajësi, por edhe nga SPAK.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?