English

Arrestohen 2 punonjës policie, hetohen 3 të tjerë për zjarrin në komisariat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy punonjës policie të komisariatit të Kamzës janë arrestuar, ndërsa për tre të tjera kanë nisur hetimi në gjendje të lirë pas zjarrit të një natë më parë ku humbi jetën një i ndaluar.

- Advertisement -

Të arrestuar për shpërdorim detyre janë punonjësit e policisë Fatmir Isufi dhe Hajredin Boja (i lënduar nga zjarri në komisariat). Për të njëjtën akuzë nisi hetimi në gjendje të lirë për punonjësit e policisë Lutfi Muça, Mark Marashi, Ylli Çallaku.

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore tha se nga hetimet paraprake ka rezultuar se ngjarja ka ndodhur nga pakujdesia e të punonjësve të policisë të këtij komisariati.

“Nga pakujdesia dhe në kundërshtim me procedurat standarde dhe rregullat teknike të trajtimit të personave të ndaluar dhe arrestuar, kanë lejuar mbajtjen dhe përdorimin e mjeteve ndezëse nga shtetasit e arrestuar A.M. dhe D.I., të cilët kanë shkaktuar zjarrin në këto ambiente”, sqarohet nga Agjencia.

Zjarri i rënë një natë më parë në ambientet e komisariatit nr. 5 në Kamzë i mori jetën 26-vjeçarit Arben Mici, i arrestuar për dhunë në familje. Një i ndaluar tjetër dhe një punonjës policie u lënduan për shkak të flakëve.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×