Artan Hoxha: Amerika e mori me dhunë Botërorin, do e marrë edhe SPAK!

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Artan Hoxha thotë se gara për kreun e ri të SPAK do të jetë e ndikuar nga Amerika.

Në një intervistë për Euronews, Albania Hoxha u shpreh se gara për kreun e ri të SPAK duhet të ishte gjëja më normale e mundshme, ku me mandatin 3-vjeçar që ka ky post, secili nga 17 prokurorët do të bëhej një herë drejtor, por në Shqipëri sipas tij bëhen serioze edhe gjërat më banale.

“Është vetëm një mandat 3-vjeçar dhe janë vetëm 17 prokurorë dhe nëse do kishin qetësinë e duhur i bie radha të gjithëve të jenë nga një herë drejtor të SPAK. Por meqenëse ne bëjmë serioze dhe gjërat më banale dhe kjo gjë shkon e tillë. SHBA e morën me dhunë Botërorin dhe me këmbëngulje po kërkojnë të përcaktojnë kush do të jetë kreu i ri i SPAK dhe unë mendoj se do të jetë ai që duan ata”, tha Hoxha.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kim mesazh KLGJ: Shkëputuni nga mënyrat e vjetra, zyrtarët të veprojnë me integritet

Ambasadorja Yuri Kim u takua sot me Këshillin e Lartë Gjyqësor për t'i falënderuar për bashkëpunimin e tyre gjatë tre viteve e gjysmë të...

Aksident në aksin Pogradec -Qafë Thanë, përmbyset furgoni

Aksident në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë, në afërsi të fshatit Piskupat. Një mjet furgon ka rrëshqitur në rrugë duke u përmbysur. Në videon e siguruar...

Federata Ndërkombëtare e Tenisit mbron Gjokoviçin: S’ndalohen deklaratat politike

Udhëheqësit ndërkombëtarë të tenisit deklaruan se tenisti serb, Novak Gjokoviç, i cili shkroi “Kosova është zemra e Serbisë” në një kamerë në French Open,...

TË FUNDIT

Kim mesazh KLGJ: Shkëputuni nga mënyrat e vjetra, zyrtarët të veprojnë me integritet

Ambasadorja Yuri Kim u takua sot me Këshillin e Lartë Gjyqësor për t'i falënderuar për bashkëpunimin e tyre gjatë tre viteve e gjysmë të...

Aksident në aksin Pogradec -Qafë Thanë, përmbyset furgoni

Aksident në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë, në afërsi të fshatit Piskupat. Një mjet furgon ka rrëshqitur në rrugë duke u përmbysur. Në videon e siguruar...

Federata Ndërkombëtare e Tenisit mbron Gjokoviçin: S’ndalohen deklaratat politike

Udhëheqësit ndërkombëtarë të tenisit deklaruan se tenisti serb, Novak Gjokoviç, i cili shkroi “Kosova është zemra e Serbisë” në një kamerë në French Open,...

“Me kutinë e burgut, kërkesa s’u pranua”, kandidati i BF komenton vendimin e KAS

Kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë në Rrogozhinë, Shkëlqim Hoxha ishte i ftuar këtë të mërkurë në Euronews Albania për të komentuar rreth vendimit të...

NATO vë në gatishmëri trupa shtesë për dislokim në Kosovë

NATO ka vënë në gatishmëri të lartë edhe një batalion rezervë për dislokim në Kosovë “në rast se ka nevojë”, shkaku i tensioneve në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×