English

Askush nuk e di kush janë pronarët e inceneratorëve, thotë gazetari

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qeveria nuk bërë asnjë lloj transparencë lidhur me personat që janë pronarë të inceneratorëve, çka e rrit dyshimet për aferë korruptive.

- Advertisement -

Këtë tha Besar Likmeta, gazetar i ‘Birn’ në emisioni ‘Barometri’, ku u analizua perceptimi i publikut lidhur me çështjen e inceneratorëve.

“Ajo që më shqetëson më shumë është fakti se nuk e dimë se kush janë pronarët e vërtetë të inceneratorëve. Ka dyshime se ata persona që na janë vënë përpara mund të jenë entitet guaskë që janë aty në vend të një njeriu tjetër. Këtë (transparencën) se ka bërë askush nga qeveria, qoftë një ministër, dhe as pronarët e inceneratorëve”, tha Likmeta.

Sipas tij, menaxhimi i mbetjeve në Shqipëri nuk ka asnjë përmirësim të dukshëm me inceneratorët.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×