English

Aulon Kalaja: Protestat nisen nga qytetarët dhe bitisen nga politika

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktivisti Aulon Kalaja është shprehur se shumica e protestave në vendin tonë kanë dështuar.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se protestat nisin nga shoqëria civile dhe përfundohen nga politika.

“Në raport me protestat do isha me organizime që vijnë nga poshtë lart. Ajo që kam parë unë është këto protesta në të shumtën e rasteve kanë dështuar. Është shoqëria civile ajo që i nis gjërat por është politika ajo që i bitis.”- tha Kalaja.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?