Avokati: 5-10 vite burg për kultivuesit e drogës, por “kokat” nuk kapen nga policia

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Idajet Beqiri tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se kultivuesit e drogës dënohen nga 5 deri ne 10 vite burg, ndërsa ata që i drejtojnë këta persona nuk kapen nga policia.

Sa i takon veprës penale të kultivimit të lëndëve narkotike, sipas avokatit, politika shqiptare është kontradiktore.

“Jemi kontradiktorë sepse ne dëgjojmë politikën shqiptare e cila thotë duhet ta legalizojmë kanabisin. Nga një anë themi duhet ta legalizojmë kanabisin dhe bëjmë dhe propagandën përkatëse dhe nga ana tjetër, ligjin e kemi jashtëzakonisht të fortë për ata që kultivojnë, janë të ashpra,” – u shpreh Beqiri.

- Advertisement -

Avokati tha se në Shqipëri zbatohen dy nenet e para të ligjit, ndërsa neni i tretë që është për bosët, për ata që financojnë veprimtarinë nuk zbatohet.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Al Pacion pritet të bëhet sërish baba në moshën 83-vjeçare

Mediat amerikane raportojnë se aktori i njohur Al Pacino pritet të bëhet sërish baba në moshën 83-vjeçare. Sipas TMZ, Noor Alfallah, e dashura 29-vjeçare...

Zbulime të reja në Pompei, gjenden trupat e 2 grave e 1 fëmije, viktima të vullkanit

Arkeologët në Pompei zbuluan mbetjet e tre viktimave të tjera të vullkanit Vezuvi, që shpërtheu në vitin 79 të Erës Sonë. Skeletet u gjetën në...

“Opozita e Kosovës si Vuçiç”, deklarata e fortë e deputetit të Vetëvendosjes

Deputeti i Vetëvendosjes, Armend Muja komentoi në një intervistë për Euronews Albania nëse Albin Kurti është në kushtet kur mund të kërkojë një votëbesim...

TË FUNDIT

Al Pacion pritet të bëhet sërish baba në moshën 83-vjeçare

Mediat amerikane raportojnë se aktori i njohur Al Pacino pritet të bëhet sërish baba në moshën 83-vjeçare. Sipas TMZ, Noor Alfallah, e dashura 29-vjeçare...

Zbulime të reja në Pompei, gjenden trupat e 2 grave e 1 fëmije, viktima të vullkanit

Arkeologët në Pompei zbuluan mbetjet e tre viktimave të tjera të vullkanit Vezuvi, që shpërtheu në vitin 79 të Erës Sonë. Skeletet u gjetën në...

“Opozita e Kosovës si Vuçiç”, deklarata e fortë e deputetit të Vetëvendosjes

Deputeti i Vetëvendosjes, Armend Muja komentoi në një intervistë për Euronews Albania nëse Albin Kurti është në kushtet kur mund të kërkojë një votëbesim...

54-vjeçari dhunon të riun në Tiranë, i merr me forcë varësen nga qafa

Një 54-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi i mori me forcë varësen e qafës një 25-vjeçari. Shtetasi R.K., së bashku me një person...

Balena-spiune shfaqet sërish në brigjet e Suedisë, shërbimet sekrete në alarm

Një balenë-spiune ruse është lokalizuar në ditët e fundit në brigjet e Suedisë nga një organizatë që punon pikërisht për ta gjurmuar atë. E njohur...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×