English

Avokatja e Popullit: Komisariati i Kavajës nuk ka mjek

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokatja e Popullit Erinda Ballanca bëri me dije se në komisariantin e Kavajës nuk ka mjek.

- Advertisement -

Në emisionin “Sot” në Euronews Albania, ajo tha se institucioni i Avokatit të Popullit ka bërë disa rekomandime në lidhje me këtë çështje, të cilat nuk janë zbatuar.

“Rekomandimet janë bërë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, dy vite radhazi. Për këtë ka edhe raporte të Komitetit të Parandalimit të Evropës për Shqipërinë që duhet të përmirësojë në mënyrë drastike këqyrjen e këtyre rasteve nga mjekët me një ekzaminim të rëndësishëm”, u shpreh ajo.

Avokatja dhe se rastet si ajo e 31-vjeçarit që u gjet i vdekur në komisariatin e Kavajës duhet të parandalohen, e për këtë policia e shtetit duhet të marrë masa.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×