English

Babai i 46-vjeçarit të mbytur në Gramsh: Na thanë s’vonohemi shumë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Babai Arben Zogu 46 vjeç dhe dy djemtë e tij, 19-vjeçari Ruben Zogu dhe 14-vjeçari E. Zogu janë 3 nga viktimat. Nipi i 46-vjeçarit, Melsi Zogu 20 vjeç është mbytur gjithashtu.

- Advertisement -

Babai i 46-vjeçarit, Arben Zogu të mbytur sot në liqenin e Gramshit dha një deklaratë për mediat pas gjetjes së katër trupave të mbytur.

Në këtë tragjedi ai humbi dhe dy nipërit e tij gjithashtu, 19-vjeçari Ruben Zogu dhe 14-vjeçari E. Zogu. Nipi i 46-vjeçarit, Melsi Zogu 20 vjeç është mbytur gjithashtu.

Zotëria tha se i kishin lajmëruar që do të vonoheshin jo më shumë se një orë dhe do të shkonin në liqen.

“Do dalim për t’u larë thanë, ja motorat i kanë këtu, me telefona siç ishin me shapka që dolën nga shtëpia. Nuk do vonohemi shumë thanë. S’dimë gjë tjetër më. U nisën në orën 3, dhe thanë do vonoheshin 1 orë. Në orën 5 i merrnim në telefon nuk përgjigjeshin”, u shpreh babai i Zogut.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?