Balla: Hetimi për McGonigal është mbyllur, ka vetëm 1 të pandehur

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, deklaroi këtë të enjte se asnjë zyrtar nuk është i përfshirë në hetimin për çështjen e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal.

Në një deklaratë për media Balla tha se dosja është dërguar nga prokuroria amerikane në gjykatë me vetëm një të pandehur që është Charles McGonigal.

Ai shtoi se akuzat e opozitës bëhen me qëllim për largimin e vëmendjes nga 21 janari.

- Advertisement -

“Për këtë çështje unë kam mbajtur një fjalë sot në parlament ku kam sqaruar pozicionin tonë. As kryeminstri, as ndonjë ministër nuk është i përfshirë në këtë hetim. Ky hetim është mbyllur nga autoritetet amerikane dhe dosja ka shkuar në gjykatë me vetëm një të pandehur Charles McGonigal.

Kryeministri ka pritur një zyrtar të rëndësishëm siç është drejtori i FBI-së së Neë Yorkut dhe  kundërzbulimit, i cili I është prezantuar me kartën e pozicionit të tij.

Nuk është as kryemnistri, as ndonjë ministër i shtetit shqiptar pjesë e kësaj dosjeje. Ky zyrtar ka takuar edhe zyrtarë të tjerë në vende të tjera si Gjermani dhe Austri, por nuk ka ndodhur kjo që ka ndodhur këtu. Kjo është një përpjekje për të hequr vëmendjen ndaj 21 janarit’, tha Balla.

LEXO GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

A do e mbështesni Bashën për kreun e PD? Ja si përgjigjet deputeti Gështenja

Deputeti Lefter Gështenja, është shprehur se e gjithë opozita duhet të reflektojë për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I ftuar në Euronews Albania ai...

“Opozita u vetë-flijua”, Agim Baçi: Pse nuk i kërkon askush llogari Berishës

Analisti Agim Baçi teksa komentoi zgjedhjet lokale të 14 majit, ku fitoi PS, tha se opozita u vetë-flijua. I ftuar në Euronews Albania, ai theksoi...

Studimet për historinë antike të ilirëve e Shqipërisë, botimet shkencore që po bëhen

Luan Përzhita, rektor i Akademisë së Studimeve Albanologjike, është shprehur se në fushën e antikitetit  ka botime por që nuk janë të mjaftueshme. I ftuar...

TË FUNDIT

A do e mbështesni Bashën për kreun e PD? Ja si përgjigjet deputeti Gështenja

Deputeti Lefter Gështenja, është shprehur se e gjithë opozita duhet të reflektojë për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I ftuar në Euronews Albania ai...

“Opozita u vetë-flijua”, Agim Baçi: Pse nuk i kërkon askush llogari Berishës

Analisti Agim Baçi teksa komentoi zgjedhjet lokale të 14 majit, ku fitoi PS, tha se opozita u vetë-flijua. I ftuar në Euronews Albania, ai theksoi...

Studimet për historinë antike të ilirëve e Shqipërisë, botimet shkencore që po bëhen

Luan Përzhita, rektor i Akademisë së Studimeve Albanologjike, është shprehur se në fushën e antikitetit  ka botime por që nuk janë të mjaftueshme. I ftuar...

Burri vret me thikë partneren shqiptare në Zvicër, ishte nënë e 4 fëmijëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër ku një shqiptare ka humbur jetën tragjikisht. Mediat e huaja bëjnë me dije se 37-vjeçarja e cila...

Aksident pranë QTU-së, makina kthehet përmbys, bllokohet trafiku

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës, pranë QTU-së. Siç shihet në pamjet e siguruara nga Euronews Albania, një makinë është kthyer...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×