English

Balluku: Automjetet e rënda s’do lejohen të kalojnë në tunelin e Llogarasë këtë verë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zëvendëskryeministrja, njëherësh Ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku inspektoi sot punimet në tunelin e Llogarasë dhe rrugët lidhëse me këtë tunel.

- Advertisement -

Balluku e cilësoi këtë tunel kantierin më të rëndësishëm në vend, ndërsa mori sigurinë e drejtuesve të punimeve se ai do të mbyllet brenda datës 30 qershor siç është premtuar.

Ministrja theksoi se automjetet e tonazhit të rëndë nuk do lejohen të kalojnë në këtë tunel gjatë kësaj vere.

“Automjetet e tonazhit të rëndë nuk do kalojnë në Llogara këtë vit, pasi tuneli do të jetë në kolaudim, do kalojnë vetëm makinat e vogla dhe autobusët me turistë. Për sezonin veror do jemi gati për ta dorëzuar, por me disa parametra dhe kritere lidhur me tonazhin e automjeteve që do kalojnë”, tha Balluku, teksa shtoi se punimet në tunelin e Llogarasë janë favorizuar nga kushtet.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?