“Bamirësia nuk të varfëron”, të rinjtë dhe artistët në Durrës shpërndajnë ndihma 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një koncert bamirësie u zhvillua në qytetin bregdetar të Durrësit.

Organizuar nga dy të rinj, koncerti i mbajtur në shkollën e muzikës “Jan Kukuzeli” bëri bashkë qytetarë të të gjitha moshave dhe artistë të njohur shqiptarë.

Sipas organizatorëve, synimi ishte përcjellja e mesazhit për angazhimin e të rinjve në kauza të tilla.

- Advertisement -

Ndonëse kjo nuk është hera e parë që performojnë në Durrës, për këngëtarët Hysni Alushi dhe Enkelejda Arifi kjo herë është e veçantë.

Por ky nuk është rasti i vetëm. Dajana Gërdani prej vitesh shpërndan ndihma për familjet në nevojë.

“Kjo është  një nismë që e ne e bëjmë pothuajse çdo vit, ku për muajin e ramazanit ne kemi menduar të mbledhim disa ndihma  nga njerëz të ndryshëm dhe të ofrojmë 3-4 familjeve drekën e Bajramit ose ti ndihmojmë të kalojnë një muaj me ushqime”, thotë ajo.

Por a e kanë të rinjtë durrsakë gatishmërinë për të ndihmuar apo qenë pjesë e nismave të tilla?

Në këtë rast, e mira nuk ka fund, por ka gjithmonë vend për përmirësim.

Prandaj apeli mbetet vetëm një.

“Artistët ndihen mirë në skenë, me ose pa para gjithmonë çështjet e mira janë të mirëseardhura dhe mendoj se duhet një përkrahje nga të gjithë pa dallim”, thotë këngëtarja Enkelejda Arifi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×