English

Barometri: Qytetarët duan të votojnë për individin më shumë sesa për një parti

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të pyetur nëse preferojnë në fletën e votimit të votojnë për individ apo për parti, qytetarët janë të qartë dhe shumica e tyre 58.3 % preferojnë të votojnë individin, më shume se sa partinë që janë 40.1 %

- Advertisement -

Për të kuptuar pak më shumë rreth preferencave të tyre këtë herë në lidhje me mënyrën si përcaktohet të zgjedhurit në raport me territorin apo përfaqësimin e klasave grupeve shtresave sociale edhe këtu shumica 66.8 % duan që kandidati që zgjedhin për deputet ti përfaqësoj ata si territor me shume sesa si klasë, grupim apo shtresë sociale.


LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×