English

Barometri| Si ka ndryshuar pëlqyeshmëria për Agron Shehaj në muajt e fundit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në matjet e fundit të Barometrit për pëlqyeshmërinë e Agron Shehaj rezulton se (30.2 %) e të intervistuarve kanë mendim pozitiv për të, ndërsa (31.4 %) e të intervistuarve mendim negativ dhe po (25.8 %) e të intervistuarve nuk e njohin.

- Advertisement -

Krahasuar me Janarin e 2024 pëlqyeshmëria e Shehaj është rritur me 1.2% ndërsa mendimi negativ  është rritur (7.9%).

Në Janar 2024, (29%) ka qenë mendimi pozitiv për të, ndërsa sot është (30.2 %). Mendimi negativ në Janar 2024 për Agron Shehaj ka qenë (23.5 %) sot është (31.4 %).

Lidhur me mendimin pozitiv sipas votës politike të vitit 2021, Agron Shehaj nivelin më të lartë e arrin tek ata që kanë votuar PD (41.9%) dhe nivelin më të ulët tek ata të cilët nuk e identifikojnë votën (22.5%).

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?