English

Basha: Fundi i pandëshkueshmërisë, dita e parë e demokracisë së vërtetë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social “X” në lidhje me punën e SPAK dhe dakordësinë e arritur me Rithemelimit dhe maxhorancës. Basha shkruan në reagimin se është jetike për demokracinë që të ndalen duart që kërkojnë të vendosin nën kontroll SPAK-un.

- Advertisement -

Kryedemokrati thekson se fundi i pandëshkueshmërisë do të jetë dhe dita e demokracisë së vërtetë në Shqipëri.

Postimi i kryetarit të PD  në X:

Janë bërë si kartelet e mafias, që dalin e kërcënojnë njëri-tjetrin nga frika se po u vjen radha. Fillimisht dilte koka e peshkut të qelbur. Tani del koka e cironkës po aq të qelbur sa peshku. E në fund së bashku me patericat e tyre synojnë t’i bëjnë presion dhe kërcënojnë SPAK-un. Fundi i pandëshkueshmërisë është dita e parë e demokracisë së vërtetë për shqiptarët. Prandaj, sot është jetike të ndalen duart e pista që, në pazare me njëri-tjetrin, kërkojnë të vënë nën kontroll SPAK-un.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?