English

Basha me parti të re? Haxhiu: I leverdis të rrijë në PD e të sulmojë Berishën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lulzim Basha duhet të qëndrojë brenda Partisë Demokratike, brenda grupi parlamentar ku të ketë mundësi të sulmojë Berishën.

- Advertisement -

Kështu tha analisti Baton Haxhiu në emisionin ‘Shock’, i pyetur lidhur me mundësinë që ish-kreu i PD të krijojë një parti të re.

Haxhiu tha se Basha mund të kishte krijuar një parti të re pas 8 janarit, kur tentuan ta nxjerrin nga selia e dhunë, por pas humbjes së zgjedhjeve edhe autoritetit, kjo është gjëja e fundit që i leverdis.

“Po të isha me logjikën time unë do isha brenda PD dhe do prisja momentin që Berisha të humbte zgjedhjet lokale, të rrinte me grupin parlamentar. Po bëri parti është dhuratë e Berishës. Unë do rrija brenda në PD dhe do sulmoja Berishën”, tha Haxhiu.

 

 

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

  1. Vazhdon ky serbi te mesoji sorosistin qe te percaj pd o baton funderina po sulmoj basha prape do haj hurin ne byth nga antaret e 8 janar it nuk ja fal njeri gjynahet bashes boll e legen ose per hire te ramovicit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×