“Basha udhëhoqi betejën ndaj Berishës” Gazetari: Jepini meritat që i takojnë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Reldar Deda ishte këtë të mërkurë i ftuar në emisionin “Now me Erla Mëhillin” për të komentuar zhvillimet e fundit brenda partisë demokratike, ku Lulzim Basha kandidon për t’u bërë sërish kryetar i Partisë Demokratike.

Ai tha se Lulzim Basha ka meritat e tij në Partinë Demokratike dhe po ashtu duhet thënë se ai ishte personi kryesor që doli në betejë kundër Sali Berishës.

“Sali Berisha është një person që ka vota shumë dhe kemi një fakt shumë kokfortë që është fakti më i rëndësishëm që duhet të analizohet janë 104 mijë vota që ka PD-ja zyrtare.

- Advertisement -

Unë mendoj se kjo ka qenë votë kundër Sali Berishës dhe këtë betejë kundër Sali Berishës, mirë apo keq, të gabuar apo të drejtë e mori Lulzim Basha dhe ne nuk mund  të mos i japim këtë gjë, qoftë negativisht, qoftë pozitivisht. Ai e mori përsipër, është domeni kryesor anti-Berisha sot në Partinë Demokratike”,-tha Reldar Deda në Euronews Albania.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×