English

Begaj: Urime Kosovë, tashmë anëtare e asociuar në Asamblenë Parlamentare të NATO

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kosovës iu miratua këtë të hënë statusi si anëtare e asociuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s.

- Advertisement -

Kuvendi i Kosovës ka avancuar statusin e tij nga vëzhgues në anëtar të asociuar të kësaj organizate. Gjatë këtij votimi, një votë ishte kundër dhe gjithsej 14 abstenime.

Për këtë veprim ka reaguar presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, i cili e ka uruar Kosovën për këtë avancim.

“Urime, Kosovë, për zgjedhjen anëtare e asociuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s!”, ka shkruar Begaj në Facebook.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×