Bejko: Rama i lidhur fort me oligarkët e krijuar nga Berisha

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pedagogu Roland Bejko ka komentuar debatet e ditës së djeshme mes kryeministrit Edi Rama dhe deputetit Gazment Bardhi në seancën plenare, ndërsa është diskutuar për zgjedhjen e Avokatit të Popullit.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se Rama është i lidhur fort me oligarkët, ndërsa shtoi se këto të fundit i ka krijuar kreu i PD-së Sali Berisha.

Ndër të tjera, ai theksoi se investimet e mëdha që janë bërë, pas të cilave fshihen dhe afera korruptive, janë të favorizuara nga qeveria.

- Advertisement -

“Bardhi me reagimin e tij çoi bisturinë shumë thellë plagës së pushtetit. Në parlament ka dhunë verbale nga kryeministri drejt deputetëve, nga deputetët drejt kryeministrit. Në parlament i ka humbur vlera akuzës, kur ajo bëhet pa fakte dhe pa prova. Akuzat e rreme dalin shpejt. Ajo që tha Bardhi u reflektua në mënyrën se si reagoi Rama. Dihet që Rama është i lidhur fort me oligarkët, por këta nuk janë oligarkët e Ramës, janë oligarkët e krijuar nga Berisha. Po të dëgjoni në ‘Foltore’ nuk i përmendin kurrë emrat e tyre, i quajnë vetëm biznes i madh. Tani janë biznes i madh, por kanë investime të favorizuara nga qeveria.”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rreziku nga ineligjenca artificiale, SHBA dhe BE do bashkëpunojnë për sjelljet e AI

"Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po e hartojnë një kod vullnetar të sjelljes për inteligjencën artificiale,"- kështu tha të mërkurën një...

Forca shtesë të KFOR arrijnë në Zveçan

Forca shtesë të KFOR kanë arritur në Zveçan. Nuk dihet nëse janë pjesë e kontingjentit të ri që është sjellë në Kosovë apo ka ardhur...

Kim mesazh KLGJ: Shkëputuni nga mënyrat e vjetra, zyrtarët të veprojnë me integritet

Ambasadorja Yuri Kim u takua sot me Këshillin e Lartë Gjyqësor për t'i falënderuar për bashkëpunimin e tyre gjatë tre viteve e gjysmë të...

TË FUNDIT

Rreziku nga ineligjenca artificiale, SHBA dhe BE do bashkëpunojnë për sjelljet e AI

"Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po e hartojnë një kod vullnetar të sjelljes për inteligjencën artificiale,"- kështu tha të mërkurën një...

Forca shtesë të KFOR arrijnë në Zveçan

Forca shtesë të KFOR kanë arritur në Zveçan. Nuk dihet nëse janë pjesë e kontingjentit të ri që është sjellë në Kosovë apo ka ardhur...

Kim mesazh KLGJ: Shkëputuni nga mënyrat e vjetra, zyrtarët të veprojnë me integritet

Ambasadorja Yuri Kim u takua sot me Këshillin e Lartë Gjyqësor për t'i falënderuar për bashkëpunimin e tyre gjatë tre viteve e gjysmë të...

Aksident në aksin Pogradec -Qafë Thanë, përmbyset furgoni

Aksident në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë, në afërsi të fshatit Piskupat. Një mjet furgon ka rrëshqitur në rrugë duke u përmbysur. Në videon e siguruar...

Federata Ndërkombëtare e Tenisit mbron Gjokoviçin: S’ndalohen deklaratat politike

Udhëheqësit ndërkombëtarë të tenisit deklaruan se tenisti serb, Novak Gjokoviç, i cili shkroi “Kosova është zemra e Serbisë” në një kamerë në French Open,...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×