English

Ben Andoni: Berisha po e përdor protestën për marketing

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Ben Andoni është shprehur se kreu i PD-së Sali Berisha po e përdor protestën e 6 dhjetorit si marketing.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se Berisha me datën që ka zgjedhur ka treguar zgjuarsi ndërsa ka theksuar se askush nuk do që të krijohen incidente.

“Nuk besoj se askush nuk preket nga protesta. Kjo datë është datë e mrekullueshme marketingu për Berishën, dhe është zgjuarsi prej tij që zgjodhi këtë datë. Nuk besoj se ka një lloj pritshmërie që të krijohen incidente, askush nuk do incidente, madje dhe nëse policia do të jetë përtej protokolli. Besoj se janë kanale që po diskutojnë opozita dhe mazhoranca për të realizuar dhe protestën dhe samitin”-tha Andoni.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×