’’Mmic’’ sjell Baldwin në Tiranë, një histori e trilluar mbi të vërtetën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktorët Natalia Sanchez dhe Wiliam Baldwin kanë vizituar Shqipërinë si pjesë e kastit të filmit “My mother is a Cosmonaut“. Një histori e trilluar, me një zanafillë të vërtete nga regjisori Andi Deliana.

‘’My mother is a cosmonaut’’ është produksioni që sjell në Shqipëri aktorë si William Baldëin dhe Natalia Sanchez. Një histori që zë fill në Francën e viteve 80 që bën bashkë copëza të realitetit me pakëz trillim, nën vulën regjisoriale të Andi Delianës.

 “Filmi është në fakt një histori e trilluar, inspiruar nga copëza historish të vërteta. Kemi të bëjmë me historinë e një familje që ndahet pikërisht kur pritet që Europa të bashkohet.”– tha Andi Deliana, regjisor.

- Advertisement -

Një pjesë e mirë e skenave të filmit xhirohen në vendin tonë, duke sjellë me vete për herë të parë në Shqipëri aktorë si Baldwin.

‘’Kurrë nuk më është dhënë rasti të vizitoja më parë Ballkanin, dhe për rrjedhojë nuk kam punuar më parë këtu. Njerëzit mendoj do të vizitojnë Shqipërinë sepse arkitektura, arti, kultura, historia dhe ushqimi  këtu janë një potencial fantastik. Ndërsa sa i takon filmit, tek ai më  pëlqen balanca mes fiksionit dhe realitetit”- thekson aktori William Baldwin.

Mesa duket në intensitetin e xhirimeve, kasti është e pamundur të mos i bëjë përshtypje vendi nga vendi ku ndodhet.

 ‘’Mendoj se Shqipëria dhe gjithë Ballkani kanë shumë për t’i thënë botës, tani janë zgjuar dhe është fantastike të jesh pjesë e këtij procesi, është një dhuratë për mua ti jap zë këtyre njerëzve”.– shton Natalia Sanchez aktore

Filmi që pritet të jetë gati përpara mbarimit të vitit 2023, do të jetë gjithashtu i xhiruar në Francë, Maqedoni dhe SHBA.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

KFOR thirrje protestuesve: Shmangni dhunën

Ushtarët e KFOR-it të Komandës Rajonale-Lindje nga Kompania Italiane, kanë qëndruar në Leposaviç, gjatë gjithë javës, duke ofruar siguri për të gjithë qytetarët atje. Ata...

EMRAT| Kush është 24-vjeçari që mbyti nënën në Përmet?

Mbrëmjen e kësaj të shtune në Përmet, Albi Muhollari ka mbytur nënën e tij, Zeniate Muhollari. Autori i ngjarjes së rëndë, sipas informacioneve paraprake nga...

E trishtë| Rrëzohet në trotuar, ndërron jetë gruaja në Kavajë

Një 83-vjeçare nga Polanda ka humbur jetën pasi është rrëzuar në trotuar. Ngjarja ka ndodhur këtë të shtunë në afërsi të një hoteli te Mali...

TË FUNDIT

KFOR thirrje protestuesve: Shmangni dhunën

Ushtarët e KFOR-it të Komandës Rajonale-Lindje nga Kompania Italiane, kanë qëndruar në Leposaviç, gjatë gjithë javës, duke ofruar siguri për të gjithë qytetarët atje. Ata...

EMRAT| Kush është 24-vjeçari që mbyti nënën në Përmet?

Mbrëmjen e kësaj të shtune në Përmet, Albi Muhollari ka mbytur nënën e tij, Zeniate Muhollari. Autori i ngjarjes së rëndë, sipas informacioneve paraprake nga...

E trishtë| Rrëzohet në trotuar, ndërron jetë gruaja në Kavajë

Një 83-vjeçare nga Polanda ka humbur jetën pasi është rrëzuar në trotuar. Ngjarja ka ndodhur këtë të shtunë në afërsi të një hoteli te Mali...

Ish-prokurori për arrestimin e zyrtares: Raportuan te Rama që po kapim njeriun tuaj

Ish-prokurori Eugen Beci komentoi për “Review” në Euronews Albania arrestimin e sekretares së Përgjithshme të ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro dhe punonjëses Laura Sheto. Sipas...

Avokati: Cili është fati i keq i Saimir Tahirit për të marrë pafajësinë

Avokati Jordan Daci komentoi nga studio e emisionit “Revieew” në Euronews Albania, mundësitë që ish-ministri i Brenshëm Saimir Tahiri të fitojë pafajësinë në Gjykatën...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×