Berisha apo Alibeaj? Kë mbështet Dashamir Shehi?

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi deklaroi se nuk sheh një reflektim opozitar, ndërsa insistoi se në politikë duhet të përfshihen figura të reja.

Ai tha për Euronews Albania se nuk i ka kushtuar kurrë rëndësi gjykimit për grupimet Berisha apo Alibeaj. Sipas Shehit debati brenda PD-së nuk ka qenë politik se ku është gabuar, por ka qenë një sherr i vazhdueshëm.

Ai sugjeroi një rindërtim 360 gradë të mendimit politik të Partisë Demokratike në mënyrë që të afrojë qytetarin gri.

- Advertisement -

“Për të mbërritur atje ku duam të mbërrijmë që të largojmë këtë qeverisje që e ka mbushur kupën, e ka tretur zullumin dhe ka ardhur dita të këputet, unë mendoj që kemi nevojë për forca të reja në fushë,” – u shpreh Shehi.

Ai shtoi gjithashtu se uron të gjendet një formulë për një kandidat të përbashkët në mënyrë që të mos përsëritet skenari i 6 marsit.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ministri serb i Mbrojtes falënderon ambasadorin rus: Ju ruani territorin tonë

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Millosh Vuçeviç u takua me ambasadorin e Federatës Ruse në Beograd, Aleksandar Harchenko. Vuçeviç ka falënderuar gjatë takimit...

Përplasjet e “çunave të Londrës”, organizatori: Telefonata që alarmoi policinë

Enkeleid Omi, organizator i tubimit në Londër ishte këtë të mërkurë i ftuar në Euronews Albania për të folur për ngjarjen që pasoi festën...

Moska akuzon Perëndimin: Po kërcënon ekzistencën e OSBE-së

Rusia tha më 29 nëntor se shtetet perëndimore kanë tentuar që t’ua ndalojnë pjesëmarrjen zyrtarëve rusë në takimin e Këshillit Ministror të Organizatës për...

TË FUNDIT

Ministri serb i Mbrojtes falënderon ambasadorin rus: Ju ruani territorin tonë

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Millosh Vuçeviç u takua me ambasadorin e Federatës Ruse në Beograd, Aleksandar Harchenko. Vuçeviç ka falënderuar gjatë takimit...

Përplasjet e “çunave të Londrës”, organizatori: Telefonata që alarmoi policinë

Enkeleid Omi, organizator i tubimit në Londër ishte këtë të mërkurë i ftuar në Euronews Albania për të folur për ngjarjen që pasoi festën...

Moska akuzon Perëndimin: Po kërcënon ekzistencën e OSBE-së

Rusia tha më 29 nëntor se shtetet perëndimore kanë tentuar që t’ua ndalojnë pjesëmarrjen zyrtarëve rusë në takimin e Këshillit Ministror të Organizatës për...

“S’kuptoni nga politika e jashtme”, Vuçiç sulmon opozitën: Hoqa 28 njohje të Kosovës

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka mbrojtur politikën e jashtme të qeverisë së tij lidhur me Kosovën përballë kritikave të opozitës. Në një intervistë për...

NASA publikon pamjet spektakolare nga Marsi, si duket Planeti i Kuq

NASA ka shpërndarë pamje të jashtëzakonshme të kapura nga sonda Mars Odyssey e cila ka monitoruar Planetin e Kuq për 22 vjet. Sonda e NASA-s...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×