English

Berisha në koalicion me LSI

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sali Berisha deklaroi se është në koalicion me LSI-në. Koalicioni quhet “Shtëpia e Lirisë”.

- Advertisement -

Ish-kryeministri nuk përjatshtoi edhe parti të tjera në garën e vendoreve të 6 marsit.

“Rama ka konfiskuar PD dhe siglën e PD dhe qëllimi ka qenë që ne të mos merrnim pjesë në këto zgjedhje. Ne marrim pjesë në zgjedhje sepse bojkoti nuk është opsion për ne. Ne dalim në koalicion, LSI është pjesë e koalicionit. Po negociojmë për partitë e tjera,” – deklaroi Berisha.

Ai tha se logoja do të jetë e re.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×