English

Berisha paraqet kërkesën për përjashtimin e gjyqtares, kush pritet ta shqyrtojë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokatët e Sali Berishës, Genc Gjokutaj dhe Sokol Mëngjesi kanë depozituar në GJKKO kërkesën për përjashtimin e gjyqtares Irena Gjoka

- Advertisement -

GJKKO bëri me dije për mediat se kjo kërkesë do të shqyrtohet nga gjyqtarja Flora Hajredinaj.

Sot pritet të zhvillohet seanca e radhës për rivlerësimin e masës së sigurisë për ish-kryeministrin. Gjykata ka caktuar avokatët kryesisht Rabie Cenalia dhe Jalldiz Kastrati për procesin ndaj Berishës.

Ish-kryeministri është person nën hetim nga GJKKO për korrupsion pasiv, pasi përmes akteve ligjore ka favorizuar dhëndrin për privatizimin e ish-kompleksit sportiv “Partizani”.

Ndaj ish-kryeministrit Berisha janë vendosur masat e sigurisë “detyrim paraqitjeje” dhe “ndalim i daljes jashtë shtetit” për akuzën “korrupsion pasiv”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?