Berisha për 3 marsin: Regjimi s’ikën me votë, të përgatitemi për mosbindje civile

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Protestat e shkurtit dhe përgatitjet për tubimin e 3 marsit, për Sali Berishën janë fillimi i mbarë i revolucionit për të larguar kryeministrin Rama nga pushteti.

Në mbledhjen me drejtuesit politik të PD në qarqe, Berisha foli për një revolucion paqësor, por duke filluar aplikimin më tepër të mosbindjes civile.

“Por revolucioni paqësor nuk është vetëm revolucion i protestave paqësore. Është revolucion i mosbindjes civile para të gjithash. Ne duhet të përgatitemi. Mosbindja civile është element thelbësor i revolucionit paqësor. E ka thënë Mahatma Gandi: është e shenjtë!”, theksoi kryedemokrati.

- Advertisement -

Berisha kërkoi mobilizim për aksionin opozitar, por duke paralajmëruar se revolucioni është e vetmja mënyrë për largimin e Ramës, pasi me votë tashmë një gjë e tillë nuk është më e mundur.

“Mund ta shpëtojmë vetëm duke u bashkuar. Ky regjim nuk ikën ndryshe. Nëse ndonjë mendon se ky ikën me votë, personalisht nuk besoj se ikën me votë.  Çdo ditë tregon se ky shtetin mafioz po e shndërron gjithnjë e më shumë në makineri mafioze elektorale”, u shpreh ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Balena-spiune shfaqet sërish në brigjet e Suedisë, shërbimet sekrete në alarm

Një balenë-spiune ruse është lokalizuar në ditët e fundit në brigjet e Suedisë nga një organizatë që punon pikërisht për ta gjurmuar atë. E njohur...

As Shqipëria, as Maqedonia e Veriut! Ja cili shtet i afrohet BE

Mali i Zi është shteti më i avancuar kandidat në procesin e zgjerimit të Bashkimit Evropian dhe është i pari në radhë për t’u...

Presidentja Osmani merr pjesë në samitin e liderëve të Komunitetit Politik Evropian

Me ftesë të organizatorëve të Komunitetit Politik Evropian, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Kishinau të Republikës së Moldavisë...

TË FUNDIT

Balena-spiune shfaqet sërish në brigjet e Suedisë, shërbimet sekrete në alarm

Një balenë-spiune ruse është lokalizuar në ditët e fundit në brigjet e Suedisë nga një organizatë që punon pikërisht për ta gjurmuar atë. E njohur...

As Shqipëria, as Maqedonia e Veriut! Ja cili shtet i afrohet BE

Mali i Zi është shteti më i avancuar kandidat në procesin e zgjerimit të Bashkimit Evropian dhe është i pari në radhë për t’u...

Presidentja Osmani merr pjesë në samitin e liderëve të Komunitetit Politik Evropian

Me ftesë të organizatorëve të Komunitetit Politik Evropian, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Kishinau të Republikës së Moldavisë...

“Do zgjidhim problemet me BE-në” – Fjalimi i parë i Erdogan pas rizgjedhjes

Presidenti turk u prit me ovacione në daljen e parë publike në Ankara, pas rizgjedhjes historike. Duke iu drejtuar Unionit të Dhomave të Tregtisë dhe...

Rama: Duhet të ndryshojë diçka mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor

Kryeministri Edi Rama komentoi në fjalën e tij në panelin e diskutimit mbi Ballkanin, “Open Roads: Balkans Back in Business” fondet që jepen nga...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×