Shehi: Opozita shanse për të fituar në Tiranë, këshilla për Këlliçin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi ka pasur një këshillë për kandidatin e PD për Bashkinë Tiranë, Belind Këlliçi.

I ftuar në emisionin Euronews Albania, Shehi theksoj se Tirana i ka të gjitha shanset për të fituar por që Këlliçi sipas tij duhet të marrë funksionin e vet politik.

Shehi ndër të tjera shtoi se Këlliçin tani e shohin bashkuesin e opozitës brenda Tiranës.

- Advertisement -

“Unë e gjykoj që në Tiranë opozita i ka të gjitha shanset për të fituar. Por kam një këshillë për Këlliçin. Nëse Këlliçi është thjeshtë si përfaqësues i foltores  po paragjykon situatën e vet personale dhe të opozitës sepse u kemi deleguar rolin politik për ndryshe. Bashkia e Tiranës, ka qenë gjithmonë në funksion politik. Këlliçi duhet të marrë funksionin e vet politik. I ka hyrë kësaj pune t’i dalë për zot. Ne e njohim atë si bashkuesin e opozitës brenda Tiranës.

Nëse ai është vetëm si përfaqësuesi i foltores po i bën nder krahut tjetër”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU:

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Xhaxhiu: Euronews Albania ia doli me spikeren virtuale “Tokyo Tirana”

Gazetari Rezar Xhaxhiu ka komentuar “Tokyo Tiranën”, spikeren virtuale që erdhi si risi në Euronews Albania. Në një intervistë për emisionin ‘Good Morning Albanians’ në...

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten mbi 12 mijë shoferë

12 607 drejtues automjetesh janë gjobitur pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se kontrollet janë fokusuar kryesisht te ata drejtues...

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

TË FUNDIT

Xhaxhiu: Euronews Albania ia doli me spikeren virtuale “Tokyo Tirana”

Gazetari Rezar Xhaxhiu ka komentuar “Tokyo Tiranën”, spikeren virtuale që erdhi si risi në Euronews Albania. Në një intervistë për emisionin ‘Good Morning Albanians’ në...

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten mbi 12 mijë shoferë

12 607 drejtues automjetesh janë gjobitur pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se kontrollet janë fokusuar kryesisht te ata drejtues...

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

Papa sugjeron se Kisha Katolike mund t’i bekojë lidhjet mes së njëjtës gjini

Papa Françesku ka sugjeruar se ai mund të jetë i hapur që ta bekojë lidhjen e personave të gjinisë së njëjtë në Kishën Katolike. Duke...

“T’i fusin një shpullë gruas, nuk është problem për shqiptarët”-avokat Alimadhi

Avokati Gentian Alimadhi  tha për “Good Morning Albanians” se duke punuar si avokat në Itali si është hasur me raste të ndryshme të dhunës...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×