Berisha: Projekti në Portin e Durrësit, aferë Rama-Vuçiç

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se projekti për Portin e ri të Durrësit, është një aferë korruptive e kryeministrit Edi Rama dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiç.

Gjatë fjalës së tij në seancën plenare në Kuvend, Berisha nënvizoi se pas këtij projekti, qëndrojnë serbë të cilët janë sanksionuar nga SHBA, BE dhe Britania.

“Pasi kanë marrë mbi 500 miliardë lekë borxh dhe e kanë rritur borxhin në 107 përqind, përveç vilave dhe kontove të fshehta, këta vjedhës nuk janë në gjendje të nxjerrin asgjë substanciale në 9 vite, përveç pasurimit të tyre. Dua të qartësoj shqiptarët se ka ikur njeriu që ka për flamur, flamurin e Vuçiçit, që ka për atdheu, atdheun e Vuçiçit. Afera e Durrësit është aferë Rama-Vuçiç.

- Advertisement -

Pas aferës qëndrojnë vëllezërit Kariç, të sanksionuar nga SHBA, BE dhe Britania, dhe tani bëjnë biznes me Edi Ramën. Dubai i Edi Ramës në Durrës është mega-afera më e madhe sot në Europë. I një njeriu që për të mbushur xhepat dhe për interesat e Vuçiç, i shkatërron vendit, portin mijëravjeçar. Flamuri i tij është flamuri i Serbisë. Flamuri i vjedhjes. Atdheu i tij është Beogradi”, theksoi Berisha.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Basha takime në Tiranë: Të ardhurat e shqiptarëve, më të ulëtat në Evropë

Kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha,  gjatë takimeve në degën 4 në Tiranë, pati një ndalesë në zonën pranë shkollës "Bajram Curri", ku bisedoi...

Njësia e mjekësisë fetale, Demaliaj: Kapje në kohë e anomalive gjatë shtatzënisë

Materniteti Mbretëresha Geraldinë është pajisur me një njësi të re të mjekësisë fetale, e cila do t’iu vijë në ndihmë mjekëve që me anë...

Gërvalla: Po kërkojnë t’i vënë flakën Kosovës nga brenda, s’do të ndodhë

Për ministren e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, nuk ka dyshim se sulmi i 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit ishte akt i kryer...

TË FUNDIT

Basha takime në Tiranë: Të ardhurat e shqiptarëve, më të ulëtat në Evropë

Kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha,  gjatë takimeve në degën 4 në Tiranë, pati një ndalesë në zonën pranë shkollës "Bajram Curri", ku bisedoi...

Njësia e mjekësisë fetale, Demaliaj: Kapje në kohë e anomalive gjatë shtatzënisë

Materniteti Mbretëresha Geraldinë është pajisur me një njësi të re të mjekësisë fetale, e cila do t’iu vijë në ndihmë mjekëve që me anë...

Gërvalla: Po kërkojnë t’i vënë flakën Kosovës nga brenda, s’do të ndodhë

Për ministren e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, nuk ka dyshim se sulmi i 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit ishte akt i kryer...

Perëndimi kundër Serbisë| Britania dërgon “Tigrat”, Gjermania e irrituar me Vuçiç

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kërkuan të premten Serbisë që të tërheq trupat ushtarake të vendosura në kufirin me Republikën e Kosovës. Koordinatori për...

Rrolling Stones pritet të dhurojë pasurinë marramendëse për bamirësi

Mick Jagger, Ylli i Rolling Stones ka deklaruar se grupi i rrokut mund të dhurojë 500 milionë dollarë për bamirësi. Shuma e parave do...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×