‘Na ka ngecur sharra në gozhdë’, Rama sulmon sërish Prokurorinë e Tiranës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Këtë të mërkurë, kryeministri Edi Rama sulmoi sërish Prokurorinë e Tiranës duke thënë se ka funksionuar si sportel për të rritur pazarin dhe për të mbyllur kallëzimet që Drejtoria e Tatimeve i ka depozituar.

“Çfarë i keni ju problem këta që janë këtu, por ama këta duhet të mos përdorin biznesin e vogël për të shitur dhe shpërndarë pa fatura dhe të mos bëjnë evazion, sepse aty ku do të kapen, do të goditen, pavarësisht se duhet ta themi dhe këtë. Na ka ngecur sharra në gozhdë në Prokurorinë e famshme të Tiranës, e cila prej shumë vitesh ka funksionuar si sportel për të rritur pazarin, duke mbyllur çështjet që drejtoritë tona të të ardhurave t’i çojnë për ndjekje penale dhe duke marrë para nga ata, të cilët duhet të ndiqen penalisht dhe duke çuar pastaj letrat tek bedelat epër të bërë gjithë ato zullume me letrat të marra nga prokuroria”, u shpreh Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend.

“Denoncimet tona ua janë dhënë Partisë së lekut e cila filloi të bëjë gjithë ato që bëri duke u hedhur hi dhe baltë shqiptarëve”, tha ai më tej.

- Advertisement -

Pak ditë më parë, kryeministri Edi Rama akuzoi Prokurorinë e Tiranës se “fle mbi dosje”.

“Ndërkohë që prokuroria fle mbi dosje këta prodhojnë e amplifikojnë tërë ditën kundër qeverisë lajme të rreme, akuza të mëdha, muhabete të dehurish nga urrejtja”, tha kreu i qeverisë në një postim në Twitter.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Kult Art” gjallëron Gjirokastrën, prezantohen punimet e 50 artizanëve

Ditët e trashëgimisë kulturore kanë gjallëruar Gjirokastrën gjatë fundjavës, duke tërhequr edhe turistë, të cilët në këto ditë vjeshte vazhdojnë të vizitojnë qytetin e...

Deputetja britanike: Të krijohet një aleancë e re SHBA-Britani-Kosovë

Nga Alicia Kearns, ligjvënëse britanike Mosndëshkimi ngjall përbuzje për sundimin e ligjit dhe rendit. Ne po e shohim këtë në Ballkan, ku sulmet e organizuara...

Përfundon autopsia e serbëve të vrarë në Banjskë, familjarët tërheqin trupat

Në Institutin për Mjekësisë Ligjore në Prishtinë është bërë autopsia e trupave të tre serbëve të vrarë në sulmin e armatosur ndaj policisë së Kosovës...

TË FUNDIT

“Kult Art” gjallëron Gjirokastrën, prezantohen punimet e 50 artizanëve

Ditët e trashëgimisë kulturore kanë gjallëruar Gjirokastrën gjatë fundjavës, duke tërhequr edhe turistë, të cilët në këto ditë vjeshte vazhdojnë të vizitojnë qytetin e...

Deputetja britanike: Të krijohet një aleancë e re SHBA-Britani-Kosovë

Nga Alicia Kearns, ligjvënëse britanike Mosndëshkimi ngjall përbuzje për sundimin e ligjit dhe rendit. Ne po e shohim këtë në Ballkan, ku sulmet e organizuara...

Përfundon autopsia e serbëve të vrarë në Banjskë, familjarët tërheqin trupat

Në Institutin për Mjekësisë Ligjore në Prishtinë është bërë autopsia e trupave të tre serbëve të vrarë në sulmin e armatosur ndaj policisë së Kosovës...

Tensionet në Veri, Osmani takon ministrin e Mbrojtjes dhe komandantin e FSK-së

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, njëherazi dhe komandantja supreme e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka pritur sot në takim ministrin e...

Turizëm kulturor në Durrës, vizitorët e huaj të interesuar për historinë e qytetit

Pushimet në Durrës nuk kanë më sezon! Ndonëse dita e fundit e shtatorit, kudo nëpër qytet gjen turistë. Shumica prej tyre e vizitojnë Shqipërinë për...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×