Berisha: Rama korruptoi McGonigal-in, donte të qeveriste pa opozitë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se kryeministri Edi Rama korruptoi ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, pasi donte që të qeveriste vendin pa opozitës.

Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se Ramës nuk i mjaftoi humbja e opozitës në zgjedhjet e vitit 2017, por donte që ta asgjesonte atë.

“Ai që në vitin 2017, Edi Rama pasi futi në xhep mandatin e dytë, u tha shqiptarëve se tani do u tregoj unë se si do të qeveris, do të qeveris pa opozitë. Një opozitë e cila kishte humbur zgjedhjet, nuk mjaftonte kjo. Ajo nuk mund të tolerohej, ajo duhej të zhdukej dhe për këtë qëllim duhet të angazhonte organizatën më të fuqishme të planetit FBI-në.

- Advertisement -

Duhet të korruptonte një nga 2-3 njerëzit më të rëndësishëm të kësaj organizate për të manipuluar, hetuar, apo tjetër, këto do ti thotë drejtësia, por qëllimi i vetëm për të marrë peng kryetarin e opozitës. Për të shndërruar opozitën në një kallp opozitë.  Këtë akt e kryejnë vetëm armiq të betuar të demokracisë, idealeve demokratike, parimeve demokratike. Një akt të tillë nuk e kryen kurrë një njeri që beson në vlerat e demokracisë dhe sistemin demokratik”, theksoi kryedemokrati.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Të ndërtohet metroja, Lana të bëhet korsi emergjence, propozon eksperti

Mamir Hodo, ekspert për sigurinë rrugore tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se është e rëndësishme të ndërtohet një metro në kryeqytet. Sipas tij...

Taksisti: Kemi mbi 30 procese gjyqësore me qytetarët që na zënë vendet e parkimit

Taksisti Xhevit Bara është shprehur se parkimi në Tiranë është një problem shumë i vështirë për t’u zgjidhur. I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians”...

“Receta e karbonarës është amerikane”, irritim nga deklarata e akademikut

Akademiku italian Alberto Grandi shkaktoi polemika duke pretenduar se receta e karbonarës ishte amerikane, si dhe duke deklaruar se i vetmi vend në botë...

TË FUNDIT

Të ndërtohet metroja, Lana të bëhet korsi emergjence, propozon eksperti

Mamir Hodo, ekspert për sigurinë rrugore tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se është e rëndësishme të ndërtohet një metro në kryeqytet. Sipas tij...

Taksisti: Kemi mbi 30 procese gjyqësore me qytetarët që na zënë vendet e parkimit

Taksisti Xhevit Bara është shprehur se parkimi në Tiranë është një problem shumë i vështirë për t’u zgjidhur. I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians”...

“Receta e karbonarës është amerikane”, irritim nga deklarata e akademikut

Akademiku italian Alberto Grandi shkaktoi polemika duke pretenduar se receta e karbonarës ishte amerikane, si dhe duke deklaruar se i vetmi vend në botë...

Shqipëria e pa fat, asnjë pikë në ndeshjen e parë të kualifikuesve EURO 2024

Kombëtarja shqiptare nuk ia doli të merrte një rezultat pozitiv përballë Polonisë në ndeshjen hapëse të kualifikueseve të EURO 2024. Në ndeshjen e parë të drejtuar...

Iva Tiço për shijet e partnerit gjerman: Fasulet janë të preferuarat e tij

Gazetarja Iva Tiço ndau me ndjekësit e “Good morning Albanians” në Euronews Albania lumturinë e saj krah partnerit gjerman. Ajo tregoi se që prej momentit...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×