“Para ruse”, Demaliaj: Ku i mori Agon Neza 225 mijë dollarët që i dha McGonigal-it?

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Ilir Demaliaj thotë se Agron Neza ka marrë shumën prej 225 mijë dollarësh nga një bankë ruse në Qipro.

Në një intervistë për Euronews Albania, Demaliaj u shpreh se këtë shumë, Neza ia dha më pas ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal në New York.

Sipas tij, tanimë në SHBA nuk janë të shqetësuar në lidhje me këtë transaksion, por sesa thellë është përfshirë McGonigal dhe Neza në këtë çështje.

- Advertisement -

“Duhet të përmendni që këto para kanë ardhur nga një kompani, nga një bankë ruse në Qipro dhe ia kanë kaluar biznesit të Agron Nezës. Agron Neza i ka marrë dhe ia ka dhënë McGonigal-it. Këtu është problemi, që nuk është një gjë e pastër, kjo nuk diskutohet.

Amerika nuk është e shqetësuar për këtë transaksion parash, por janë të shqetësuar sesa thellë ka shkuar kjo punë. Problemi është çfarë shërbimesh i ka dhënë dhe sa thellë ka shkuar ky, pra ka hyrë ky në spiunazh?”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Aksident në aksin Pogradec -Qafë Thanë, përmbyset furgoni

Aksident në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë, në afërsi të fshatit Piskupat. Një mjet furgon ka rrëshqitur në rrugë duke u përmbysur. Në videon e siguruar...

Federata Ndërkombëtare e Tenisit mbron Gjokoviçin: S’ndalohen deklaratat politike

Udhëheqësit ndërkombëtarë të tenisit deklaruan se tenisti serb, Novak Gjokoviç, i cili shkroi “Kosova është zemra e Serbisë” në një kamerë në French Open,...

“Me kutinë e burgut, kërkesa s’u pranua”, kandidati i BF komenton vendimin e KAS

Kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë në Rrogozhinë, Shkëlqim Hoxha ishte i ftuar këtë të mërkurë në Euronews Albania për të komentuar rreth vendimit të...

TË FUNDIT

Aksident në aksin Pogradec -Qafë Thanë, përmbyset furgoni

Aksident në aksin nacional Pogradec-Qafë Thanë, në afërsi të fshatit Piskupat. Një mjet furgon ka rrëshqitur në rrugë duke u përmbysur. Në videon e siguruar...

Federata Ndërkombëtare e Tenisit mbron Gjokoviçin: S’ndalohen deklaratat politike

Udhëheqësit ndërkombëtarë të tenisit deklaruan se tenisti serb, Novak Gjokoviç, i cili shkroi “Kosova është zemra e Serbisë” në një kamerë në French Open,...

“Me kutinë e burgut, kërkesa s’u pranua”, kandidati i BF komenton vendimin e KAS

Kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë në Rrogozhinë, Shkëlqim Hoxha ishte i ftuar këtë të mërkurë në Euronews Albania për të komentuar rreth vendimit të...

NATO vë në gatishmëri trupa shtesë për dislokim në Kosovë

NATO ka vënë në gatishmëri të lartë edhe një batalion rezervë për dislokim në Kosovë “në rast se ka nevojë”, shkaku i tensioneve në...

Tensionet në veri, Haradinaj: Mocioni i mosbesimit ndaj Kurtit, zgjidhja e vetme

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, është shprehur mjaft i shqetësuar për situatën në veri të vendit. Gjatë mbledhjes së kryesisë së AAK-së, Haradinaj tha se...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×