Caktohet gjyqtarja që do të shqyrtojë çështjen e vulës së PD

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Gjykatën e Apelit është hedhur shorti për shqyrtimin e çështjes së vulës së Parisë Demokratike.

Shorti caktoi gjyqtaren Elona Mihali në krye të trupës që do të shqyrtojë këtë çështje, ndërsa anëtarë do jenë Irida Kacerja e Astrit Kalaja.

Në këtë padi, ankimues është pala e Alibeajt, që i kanë kërkuar Gjykatës së Apelit që të hedhë poshtë vendimin e marrë nga gjyqtari i shkallës së parë, Agron Zhukri, i cili më 25 mars 2022 njohu statutin e dalë nga Kuvendi i Berishës më 11 dhjetor.

- Advertisement -

Kjo është çështja kryesore në gjykatë, dhe nëse Gjykata pranon padinë e Alibeajt, atëherë përfundimisht vula do i mbetet atij. Por nëse Gjykata e Apelit e rrëzon padinë e Alibeajt, në këtë rast për Berishën do të ishte fitore dhe do mund të regjistrohej ai si kryetar i Partisë Demokratike.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rishi Sunak diskuton të ndërmarrë masa më të rrepta kundër duhanit

Kryeministri britanik Rishi Sunak po mendon të prezantojë disa nga masat më të ashpra kundër pirjes së duhanit në botë për të parandaluar që...

Lejoi daljen jashtë shtetit të personit në kërkim, arrestohet polici në Durrës

Një oficer policie 23-vjeçar me detyrë kontrollor në Stacionin e Policisë në Portin e Durrësi, është ndaluar këtë të shtunë nga Agjencia e Mbikëqyrjes...

Zbulohet varreza e lashtë gjatë punimeve në tubacionin e gazit në Peru

Punëtorët peruan zbuluan tetë varre që besohet të jenë rreth 1000 vjet të vjetra, ndërsa po vendosnin një tubacion gazi në kryeqytetin Lima, thanë...

TË FUNDIT

Rishi Sunak diskuton të ndërmarrë masa më të rrepta kundër duhanit

Kryeministri britanik Rishi Sunak po mendon të prezantojë disa nga masat më të ashpra kundër pirjes së duhanit në botë për të parandaluar që...

Lejoi daljen jashtë shtetit të personit në kërkim, arrestohet polici në Durrës

Një oficer policie 23-vjeçar me detyrë kontrollor në Stacionin e Policisë në Portin e Durrësi, është ndaluar këtë të shtunë nga Agjencia e Mbikëqyrjes...

Zbulohet varreza e lashtë gjatë punimeve në tubacionin e gazit në Peru

Punëtorët peruan zbuluan tetë varre që besohet të jenë rreth 1000 vjet të vjetra, ndërsa po vendosnin një tubacion gazi në kryeqytetin Lima, thanë...

Spanja heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të dëshmojë...

Përplasjet mes tifozëve shqiptarë dhe polak, vendimi i Komisionit të Disiplinës

Në përballjen e 10 shtatorit në “Air Albania” tifozeria shqiptare dhe ajo polake patën përplasje. U desh ndërhyrja e policisë dhe një kordon i...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×