Bileta e fundit për në Europë, Vllaznia pret Skëndërbeun

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vllaznia do të luajë pasditen e së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj Skënderbeut të vendit të fundit, ndeshjen e rradhës për kampionat.

Në pamje të parë, konsiderohet një sfidë e lehtë, por trajneri Elvis Plori nuk e mendon kështu.

Sipas tij, edhe kjo sfidë duhet vlerësuar maksimalisht, ndonëse e ka pranuar që kjo përballje, por edhe ajo që vjen më pas me Dinamon, mund të jenë një mundësi frymëmarrje për skuadrën e tij.

- Advertisement -

“Nuk ka asnjë ndeshje të lehtë. Duhet vlerësuar maksimalisht duke ditur ecurinë që kemi bërë gjatë këtyre javëve. Në 5 javët e fundit kemi 2 humbje dhe 3 barazime, po shënojmë pak. Duhet ta vlerësojmë maksimalisht dhe të jemi shumë seriozë në fushën e lojës”, tha trajneri i Vllaznisë, Elvis Plori.

Nëse arrihet, kjo do të jetë fitorja e parë e Vllaznisë nën drejtimin e Plorit. Vetë ai e ka pranuar se ndjehet keq nga një situatë e tillë e krijuar, por ka besimin se gjërat do shkojnë mirë deri në fund.

“Me shumë se unë askush nuk e do që të fitojë. Kemi bërë një punë të mirë që kemi arritur finalen e Kupës me Partizanin ku ishte një ndeshje që kishte emocionet e veta. Shpresoj që edhe në ndeshjet e tjera të ndihemi mirë ashtu si në ndeshjen me Partizanin”, u shpreh ai.

Ndeshja Vllaznia-Skënderbeu e vlefshme për javën e 31-të të Kategorisë Superiore, do të luhet të shtunën në orën 16:45 në stadiumin “Loro Boriçi” dhe ekipi shkodran e sheh si mundësinë e fundit për të qëndruar në garën që e çon në Europë përmes kampionatit.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Pasaporta shqiptare do merret më lehtë, gati ligji i nënshtetësisë pa ditur gjuhën

Fëmijët e të huajve që lindin në Shqipëri, kanë mundësinë që ta marrin menjëherë shtetësinë shqiptare. Ky është një nga synimet e projektligjit që...

Anulohet “Sunny Hill”, e konfirmon Dua Lipa

“Sunny Hill” vitin e kaluar erdhi me dy koncerte tre-ditore, një në Tiranë dhe një në Prishtinë. Këtë vit festivali nuk do të mbahet. Lajmi...

“Rama thika pas shpine Kosovës”, Berisha: Ka qenë dhe është ndihmës i Vuçiç

Ish-kryeministri Sali Berisha tha në një deklaratë për mediat se situata në Veri është dramatike, më e rënda që pas luftës në Kosovë. Berisha u...

TË FUNDIT

Pasaporta shqiptare do merret më lehtë, gati ligji i nënshtetësisë pa ditur gjuhën

Fëmijët e të huajve që lindin në Shqipëri, kanë mundësinë që ta marrin menjëherë shtetësinë shqiptare. Ky është një nga synimet e projektligjit që...

Anulohet “Sunny Hill”, e konfirmon Dua Lipa

“Sunny Hill” vitin e kaluar erdhi me dy koncerte tre-ditore, një në Tiranë dhe një në Prishtinë. Këtë vit festivali nuk do të mbahet. Lajmi...

“Rama thika pas shpine Kosovës”, Berisha: Ka qenë dhe është ndihmës i Vuçiç

Ish-kryeministri Sali Berisha tha në një deklaratë për mediat se situata në Veri është dramatike, më e rënda që pas luftës në Kosovë. Berisha u...

Berisha: S’i njohim zgjedhjet aty ku janë vjedhur vota, kemi prova

Sali Berisha deklaroi për mediat se kanë provat për krim elektoral në zgjedhjet e 14 majit. Në vazhdën e kësaj Berisha pohoi se rezultatin e...

Zyrtare| Messi largohet nga skuadra e Paris Saint Germain

Menaxheri i PSG-së, Christophe Galtie konfirmoi këtë të enjte se Lionel Messi do të largohet nga PSG në fund të sezonit. Galter i bëri deklaratat...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×