English

BKH zbarkon në banesën e partneres së Arben Ahmetajt, gjenden 30 mijë euro

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Byroja Kombëtare e Hetimit ka zbarkuar mbrëmjen e sotme në banesën e partneres së ish-zëvendës kryeministrit Arben Ahmetaj në Durrës ku ka gjetur 30 mijë.

- Advertisement -

Gazetari Eni Ferhati tregoi se në kuadër të hetimeve të SPAK lidhur me inceneratorët ku Ahmetaj është person nën hetim, ka burime se një nga ndërtesat e partneres së Ahmetajt ka qenë objekt i kontrollit të BKH me urdhër të SPAK.

“Konfirmohet se gjatë javës së fundit në bazë të një dokumenti, SPAK ka bërë sekuestrimin e praktikës lidhur me disa vila të bashkëshortes dhe ish-bashkëshortes së Ahmetajt, një vilë në bregdet në jug dhe 1 në Durrës si dhe disa apartamente në Tiranë”, raportoi gazetari.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×