English

Bluza ushtarake e Zelenskit shitet mbi 100 mijë dollarë në ankand

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Bluza e famshme ushtarake e Volodimir Zelenskit është shitur mbi 100 mijë dollarë në një ankand për mbledhjen e fondeve për Ukrainën në Londër, raporton ‘The Telegraph’.

- Advertisement -

Kryeministri britanik Boris Johnson inkurajoi që oferta për veshjeb simbolike të shkonte shumë më të lartë se çmimi i saj fillestar prej 50 mijë paund.

Çmimi final arriti në 90 mijë paund, ose rreth 111 mijë dollarë, duke mbledhur fonde jetike për ndihmën humanitare për Ukrainën, e cila u pushtua nga Rusia në shkurt.

Zelensky mbajti një fjalim në një lidhje video përpara ofertës në mbledhjen e fondeve ‘Brave Ukraine’, gjatë së cilës ai lavdëroi Mbretërinë e Bashkuar dhe ‘Borisin e guximshëm’, i cili e ka vizituar atë në Kiev.

“Përkrahni Ukrainën sonte miqtë e mi, në mënyrë që kryeqyteti i madh i lashtë evropian, Kievi të mos kërcënohet më kurrë, dhe që Ukraina të jetë e plotë dhe e lirë përsëri”, tha nga ana e tij kryeministri Johnson.

 

LEXONI GJITHASHTU:

Zelenski: Rusia mendon se nuk do ndëshkohet pasi ka armë bërthamore

Zelenski thirrje OKB-së për të shpëtuar ukrainasit e bllokuar në Mariupol

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×