Brenda pallatit të Alda Klosit, makina mungon në parkim. Çfarë thonë fqinjët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarja e Euronews, Ortenca Budlla, ka shkuar këtë të martë në banesën e Alda Klosit, zyrtares të cilës iu vodhën mijëra euro nga sanitarja Rozeta Dobi.

Gazetarja teksa bën një pasqyrim të hyrjes së pallatit, deklaron se makina e zonjës Klosi nuk ndodhet në parkim. Nisur nga ky fakt ajo shton se zyrtarja me shumë gjasa nuk ndodhet në banesë.

“Në parkim nuk ndodhet makina e zonës Klosi, nisur nga ky fakt mund të thuhet se në banesë nuk ka njeri. Kjo është një banesë në të cilën ajo jetonte me qera prej dy muajsh, por në fakt Rozeta Dobi ka punuar si sanitare në familjen e zonjës Klosi prej 5-vitesh.

- Advertisement -

Ka qenë vajza që e ka konstatuar fillimisht derën e apartamentit hapur dhe pastaj e ëma ka ardhur dhe ka bërë të gjitha verifikimet dhe dyshimet e para kanë shkuar te Rozeta, pasi është sanitarja e shtëpisë dhe prej 5 vitesh pothuajse bashkëjetonte me ta”, tha ajo.

Sipas gazetares Budlla, banorët shfaqen të frikësuar dhe nuk duan të prononcohen në lidhje me rastin.

“Banorët kanë qenë të frikësuar, dhe nuk duan që të bëhen pjesë e kësaj skeme. Nëse i pyesim se kanë informacione për një vjedhje ata e pohojnë, por kur i pyesim nëse kanë kontakte, thonë jo. Kjo dhe për faktin se zonja Klosi kishte vetëm dy muaj që banonte në banesë”, tha gazetarja.

LEXO GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tensionet në Veri, Kodheli: Për faj të politikës, ndërkombëtarët po ndihmojnë

Zv. presidentja e Asamblesë Parlamentare në NATO, Mimi Kodheli tha në një intervistë për Euronews Albania se qetësia dhe mençuria me të cilën përfaqësuesit...

“Reflekton” Kurti! Lë të hapur mundësinë e zgjedhje të reja në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një fjale të mbajtur në forumin e Bratislavës e la të hapur mundësinë për zgjedhje të reja në...

A do të takohesh me presidentin Vuçiç? Kurti përgjigjet nga Bratislava

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti mori pjesë këtë të mërkurë në forumin që u mbajt për Ballkanin Perëndimor në Bratislavë. Gjatë fjalës në panelin përballë...

TË FUNDIT

Tensionet në Veri, Kodheli: Për faj të politikës, ndërkombëtarët po ndihmojnë

Zv. presidentja e Asamblesë Parlamentare në NATO, Mimi Kodheli tha në një intervistë për Euronews Albania se qetësia dhe mençuria me të cilën përfaqësuesit...

“Reflekton” Kurti! Lë të hapur mundësinë e zgjedhje të reja në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë një fjale të mbajtur në forumin e Bratislavës e la të hapur mundësinë për zgjedhje të reja në...

A do të takohesh me presidentin Vuçiç? Kurti përgjigjet nga Bratislava

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti mori pjesë këtë të mërkurë në forumin që u mbajt për Ballkanin Perëndimor në Bratislavë. Gjatë fjalës në panelin përballë...

Macron: Kosova mban përgjegjësi për trazirat në Veri

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se autoritetet e Kosovës "mbajnë përgjegjësi për trazirat, të cilat janë rritur ndjeshëm" në veri të Kosovës, që...

EMRAT| Kush janë personat e shpallur në kërkim për atentatin e dështuar në Berat

Euronews Albania ka siguruar emrat e tre personave të cilët u shpallën në kërkim për organizimin dhe pjesëmarrjen në atentatin e dështuar në Berat. Bëhet...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×