Burri ‘bën për spital’ gruan ditën e Shën Valentinit, shoqërohet në polici

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dita e të dashuruarve nuk ka shkuar ashtu siç pritej për një çift nga qyteti i Skënderaj në Kosovë.

Bëhet me dije se një grua është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj, në natën e Shën Valentinit, rreth orës 22:25.

I dyshuari është shoqëruar në stacion policor për tu marrë në pyetje, ndërkohë që bashkëshortja është transportuar në spital për të marrë kujdesin e nevojshëm mjekësor.

- Advertisement -

Më vonë, asaj i është dhënë urdhër mbrojtje për të shmangur një përballje të dytë me bashkëshortin.

Pas marrjes së kujdesit mjekësor, gruaja është kthyer në banesë. Ndërkohë që me urdhër të prokurorit është bërë edhe lirimi i të ndaluarit.

Klankosova shkruan se gjatë ditës së Shën Valentinit ka pasur edhe raste tjera të dhunës, ngacmimit seksual dhe kërcënimit ndaj grave.

Në Prishtinë, një person në gjendje të dehur ka kërcënuar një grua, teksa në Komoran, një person e ka ngacmuar seksualisht dhe e ka shantazhuar një tjetër vajzë.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shpërdoroi fondet për sportin, arrestohet ish-nënkryetari i bashkisë Librazhd

DVP Elbasan/Finalizohet operacioni policor i koduar "Loading", pas 1 muaji hetime me metoda proaktive. Kapet dhe vihet në pranga një shtetas i shpallur në kërkim,...

Emrat| Presidenti Begaj dekreton lirimet dhe emërimet e ambasadorëve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj me propozim të Kryeministrit, ka dekretuar lirimet e 3 ambasadorëve dhe emërimet e 5 të tjerëve. Emrat e ambasadorëve të...

Dodit vizitë në Moskë në tetor: Putin është miku im më mirë, jam krenar që…

Kreu i serbëve të Bosnje Hercegovinës, Millorad Dodik ka deklaruar se në muajin tetor do të udhëtojë drejt Rusisë për të zhvilluar takime me...

TË FUNDIT

Shpërdoroi fondet për sportin, arrestohet ish-nënkryetari i bashkisë Librazhd

DVP Elbasan/Finalizohet operacioni policor i koduar "Loading", pas 1 muaji hetime me metoda proaktive. Kapet dhe vihet në pranga një shtetas i shpallur në kërkim,...

Emrat| Presidenti Begaj dekreton lirimet dhe emërimet e ambasadorëve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj me propozim të Kryeministrit, ka dekretuar lirimet e 3 ambasadorëve dhe emërimet e 5 të tjerëve. Emrat e ambasadorëve të...

Dodit vizitë në Moskë në tetor: Putin është miku im më mirë, jam krenar që…

Kreu i serbëve të Bosnje Hercegovinës, Millorad Dodik ka deklaruar se në muajin tetor do të udhëtojë drejt Rusisë për të zhvilluar takime me...

Më shumë se gjysma e popullsisë së Karabakut largohet për në Armeni

Më shumë se 65 mijë armenë kanë ikur prej Nagorno-Karabakut për në Armeni, ka thënë të enjten Jerevani, teksa vazhdon eksodi në këtë rajon...

Kryesia e Partisë Demokratike përjashton 11 deputetë (Emrat)

Partia Demokratike ka njoftuar Kryesinë e Kuvendit në lidhje me listën përbërëse të deputetëve të saj. Në listën e përditësuar vihet re mungesa e 11...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×