Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i Partisë së Lirisë.

Në emisionin Now, në Euronews Albania, Bushati risolli deklaratën e Kim kur Meta president organizoi mitingun e 2 marsit dhe ambasadorja i kërkoi të mos përdorte flamurin amerikan në mitingjet e veta.

Sipas tij, Yuri Kim, sot në fund të mandatit e quan Metën të mirë, kur deri dje i kishte shpallur luftë të hapur.

- Advertisement -

“Sot ambasadorja është në fund të mandatit të saj dhe po ngazëllohet pas Metës. Kur ishte president i la edhe atë fjalën për 4 korrikun. Kur Meta bëri atë mitingun e 2 marsit, ambasadorja tha që ai s’ka të drejtë të përdorë flamurin amerikan për mitingjet e veta, me një luftë të hapur ndaj tij. Sot na doli i mirë. Siç ishte Berisha i mirë kur Hillari Klinton thoshte Shqipëria e Berishës shembull demokracie”, tha Bushati.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zveçla: Plani i Vuçiç dështoi, me armët u gjetën dhe hartat e organizimit të sulmit

Ministri i Brendshëm Xhelal Zveçla ka dalë në një deklaratë për mediat ndërsa janë ekspozuar dhe armë e gjetura ditën e djeshme në Veri...

Autoblinda, eksploziv dhe municion luftarak, ekspozohen armët e gjetura në Banjskë

Policia e Kosovës ka ekspozuar për mediat armatimin e gjetur në manastirin e Basnjkës, ku terroristët serbë u fshehën pas sulmit ndaj policisë së...

Daçiç: Serbët në Kosovë të qëndrojnë të qetë, do bëjmë gjithçka për ruajtjen e paqes

Shefi i diplomacisë Ivica Daçiç tha sot se Serbia duhet të ketë kujdes nga të gjitha provokimet dhe se, serbët në Kosovë duhet të...

TË FUNDIT

Zveçla: Plani i Vuçiç dështoi, me armët u gjetën dhe hartat e organizimit të sulmit

Ministri i Brendshëm Xhelal Zveçla ka dalë në një deklaratë për mediat ndërsa janë ekspozuar dhe armë e gjetura ditën e djeshme në Veri...

Autoblinda, eksploziv dhe municion luftarak, ekspozohen armët e gjetura në Banjskë

Policia e Kosovës ka ekspozuar për mediat armatimin e gjetur në manastirin e Basnjkës, ku terroristët serbë u fshehën pas sulmit ndaj policisë së...

Daçiç: Serbët në Kosovë të qëndrojnë të qetë, do bëjmë gjithçka për ruajtjen e paqes

Shefi i diplomacisë Ivica Daçiç tha sot se Serbia duhet të ketë kujdes nga të gjitha provokimet dhe se, serbët në Kosovë duhet të...

FOTO| Përfshihet nga flakët kamioni në autostradën Fier-Vlorë

Një kamion ka marrë flakë këtë të hënë në autostradën Fier-Vlorë. Sipas pamjeve të siguruara nga Euroenës Albania kamioni duket teksa digjet në anë të...

“Serbia kërkon të ndezë luftë guerile”, Bido: Policia reagoi profesionalisht

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido ishte i ftuar në Euronews Albania ku ka folur për sulmin e ndodhur mëngjesin e së dielës...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×