Bushati: Kritikat për stadiumin janë sot më të qenësishme

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Andi Bushati thotë se ka qenë një prej kritikëve për stadiumin Arena Ndërkombëtare. Ai tha se kritikat janë sot më të qenësishme.

Bushati tha se ndërtimi i stadiumit ka sjellë shkatërrimin e sheshit ‘Nënë Tereza’ pasi ka humbur kuptimi i ansamblit.

“Gjithë arkitektët e thonë se ne kemi shkatërruar një pasuri të trashëgimisë sonë njësoj si me teatrin”, tha Bushati.

- Advertisement -

Një tjetër diskutim që mbetet ende tha analisti është nëse stadiumi duhej ndërtuar brenda apo jashtë qytetit.

“Sot po na tregon se pikërisht aty nuk duhej stadium”, tha Bushati.

Analisti Baton Haxhiu tha se stadium në qendër të qytetit vetëm me lumturinë e tifozëve e ka kryer mision e vet.

“Jam që stadiumi të jetë në mes të qytetit për arsye sepse frymon njëlloj gëzimi. Ecja në këmbë për të shkuar për të parë lojën është një kënaqësi”, tha Haxhiu.

Nga ana tjetër analisti u shpreh kritik për shpalljen ditë pushimi, duke thënë se është “një gjest pa lidhje”.

Duke gjykuar organizimin e finales, Bushati tha se synimi i qeverisë është si të shesin ‘sapunin për djathtë të huajve’ dhe pak rëndësi ka se si jetojnë shqiptarët çdo ditë.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Senatorët: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet, rrezikohen marrëdhëniet me SHBA

Një grup senatorësh amerikanë të udhëhequr nga senatorja Jeanne Shaheen, thanë të mërkurën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar...

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

TË FUNDIT

Senatorët: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet, rrezikohen marrëdhëniet me SHBA

Një grup senatorësh amerikanë të udhëhequr nga senatorja Jeanne Shaheen, thanë të mërkurën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar...

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

Gaba përplaset me deputetin: S’mund të kërkosh analizë, hanit kokoshka në fushatë

“Nuk mund të kërkojnë analizë ata që deri dje kanë ngrënë kokoshka”. Kjo deklaratë e anëtarit të kryesisë së PD, Gentjan Gaba solli përplasje mes...

Spahiu ironizon demokratët: Kur fliste Selami ju qeshnit që t’ju shihte kryetari

Juristi Kreshnik Spahiu ka ironizuar demokratët duke iu rikujtuar se kur fliste Eduard Selami, ata qeshnin për t’i rënë në sy kryetarit. “Sot Partia Demokratike...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×