Kreu i SPAK, Bushati: Rama e ka kapur me kohë drejtësinë, Kim bëri “show”

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Andi Bushati e cilësoi show të gjithë diskutimin e ambasadores amerikane Yuri Kim përpara zgjedhjes së kreut të ri të SPAK për mundësinë e kapjes së drejtësisë.

Në emisionin Now në Euronews Albania, Bushati u shpreh se zgjedhja e kreut të ri të SPAK nën hijen e ambasadës amerikane nuk është shembulli i një drejtësie të pavarur, por një dështim i madh.

“Nëse Uashingtoni DASH, Lu, Kim kanë pasur për qëllim me reformën në drejtësi të zgjidhnin dumanin ja kanë arritur. Nëse kanë pasur për qëllim të bëjnë një drejtësi të pavarur nga influenca e politikës apo ambasadave ky është një dështim i madh. Fakti që ambasadorja këmbënguli dhe zgjodhi Dumanin dhe u detyrua të thotë që kemi një drejtësi që qenkësh e manipulueshme, që KLP mund të trembet apo joshet. Suksesi i Kim tregon se ne kemi një drejtësi në tutel, show më të mirë se ai i ambasadores nuk mund të kishim”, tha Bushati.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

54-vjeçari dhunon të riun në Tiranë, i merr me forcë varësen nga qafa

Një 54-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi i mori me forcë varësen e qafës një 25-vjeçari. Shtetasi R.K., së bashku me një person...

Balena-spiune shfaqet sërish në brigjet e Suedisë, shërbimet sekrete në alarm

Një balenë-spiune ruse është lokalizuar në ditët e fundit në brigjet e Suedisë nga një organizatë që punon pikërisht për ta gjurmuar atë. E njohur...

As Shqipëria, as Maqedonia e Veriut! Ja cili shtet i afrohet BE

Mali i Zi është shteti më i avancuar kandidat në procesin e zgjerimit të Bashkimit Evropian dhe është i pari në radhë për t’u...

TË FUNDIT

54-vjeçari dhunon të riun në Tiranë, i merr me forcë varësen nga qafa

Një 54-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi i mori me forcë varësen e qafës një 25-vjeçari. Shtetasi R.K., së bashku me një person...

Balena-spiune shfaqet sërish në brigjet e Suedisë, shërbimet sekrete në alarm

Një balenë-spiune ruse është lokalizuar në ditët e fundit në brigjet e Suedisë nga një organizatë që punon pikërisht për ta gjurmuar atë. E njohur...

As Shqipëria, as Maqedonia e Veriut! Ja cili shtet i afrohet BE

Mali i Zi është shteti më i avancuar kandidat në procesin e zgjerimit të Bashkimit Evropian dhe është i pari në radhë për t’u...

Presidentja Osmani merr pjesë në samitin e liderëve të Komunitetit Politik Evropian

Me ftesë të organizatorëve të Komunitetit Politik Evropian, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Kishinau të Republikës së Moldavisë...

“Do zgjidhim problemet me BE-në” – Fjalimi i parë i Erdogan pas rizgjedhjes

Presidenti turk u prit me ovacione në daljen e parë publike në Ankara, pas rizgjedhjes historike. Duke iu drejtuar Unionit të Dhomave të Tregtisë dhe...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×