Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi.

Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati u shpreh se qëndrimi i sotëm i diplomates amerikane mund të jetë edhe një përpjekje për diversion brenda opozitës, duke iu referuar këtu kreut të PD, Sali Berisha i shpallur non grata nga SHBA bashkë me familjen e tij.

“Problemi është të kuptojmë sa duhet t’i marrin referim këta diplomatë. E rëndësishme në këtë pikë është të theksojmë  hipokrizinë e kësaj zonjës, që na tha se Meta s’mund ta mbante flamurin amerikan dhe tani ngazëllehet pas tij. Mund ta bëjë edhe për diversion në opozitë, me Berishën non grata”, u shpreh Bushati.

- Advertisement -

Kjo sipas Bushatit, pasi Yuri Kim, sot në fund të mandatit e quan Metën të mirë, kur deri dje i kishte shpallur luftë të hapur.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

80 raste të korruptimit të policisë, në pranga 55-vjeçari, drejtonte motorin i dehur

Policia Rrugore e Tiranës ka zbuluar një rast të ofrimit të mitdhënies për të shmangur ndëshkimin administrativ dhe përgjegjësinë ligjore. Deri më tani, janë identifikuar...

Familjarët kërkojnë të marrin trupat e pajetë të sulmuesve në Banjskë

Familjarët e tre sulmuesve të vrarë gjatë përleshjeve të armatosur në Banjskë të Zveçanit janë interesuar që të marrin trupat e tyre, thanë për...

Osmani pas takimit me ambasadorët e QUINT-it: Serbisë duhet t’i kërkohet llogari

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani zhvilloi këtë të premte një takim me ambasadorët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë së Madhe,...

TË FUNDIT

80 raste të korruptimit të policisë, në pranga 55-vjeçari, drejtonte motorin i dehur

Policia Rrugore e Tiranës ka zbuluar një rast të ofrimit të mitdhënies për të shmangur ndëshkimin administrativ dhe përgjegjësinë ligjore. Deri më tani, janë identifikuar...

Familjarët kërkojnë të marrin trupat e pajetë të sulmuesve në Banjskë

Familjarët e tre sulmuesve të vrarë gjatë përleshjeve të armatosur në Banjskë të Zveçanit janë interesuar që të marrin trupat e tyre, thanë për...

Osmani pas takimit me ambasadorët e QUINT-it: Serbisë duhet t’i kërkohet llogari

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani zhvilloi këtë të premte një takim me ambasadorët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë së Madhe,...

Selanik, sekuestrohen mbi 585 kg kokainë, arrestohet familja shqiptare

Policia greke në bashkëpunim me DEA Amerikane, kanë goditur një grup kriminal të përbërë nga një familje shqiptare dhe kanë sekuestruar 585 kg dhe...

Tentoi vetëvrasjen nga ura pas ndarjes nga e dashura, shpëtohet lojtari i njohur

Pas disa orësh negociata me policinë dhe komunikim me psikologun është bërë i mundur qetësimi i futbollistit Aleksis Beka Beka, i cili kërcënonte se...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×