Bushati: Vuçiç po tenton të na ndajë nga BE, Shqipëria ombrellë për Serbinë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Andi Bushati tha në emisionin ‘Shock’ se diskutimi i kryeministrit Edi Rama për mundësinë e bojkotit nga Shqipëria të samitit të BE me Ballkanin Perëndimor është akt i paprecedentë.

Sipas Bushatit, duke u rreshtuar përkrah Vuçiçit, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut po i bëhen ombrellë Serbisë për ta mbrojtur nga diskreditimi që do t’i bëhej për qëndrimin ndaj Rusisë.

“S’ka ndodhur kurrë që Shqipëria të bojkotojë një samit të BE. Pse duhet të koordinohemi me Serbinë për një gjë për të cilën kjo e fundit s’ka asnjë lidhje. Pse nuk do Vuçiç të jetë në Samitin e BE? Pasi atje do t’i kërkohet pse nuk i ka vënë sanksione Rusisë. Shkupi dhe Tirana bëhen ombrellë për ta ruajtur Vuçiç nga diskreditimi. Kemi një dalje nga aksi; të arrijë Vuçiçi të ndajë Shqipërinë nga BE është një akt shumë i rëndë”, tha Bushati.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 1 COMMENT

  1. Eshte e pandershme nga Euronews qe ne te njejtin emision te jene Bushati dhe Haxhiu, sepse Bushati ka IQ shume me te larte se ai tjetri. Haxhiu gjithashtu ka probleme me motoriken e te folurit dhe eshte inferior ne raport me gjuhen standarde. Nga mendimet e shkeputura qe i jep ai poashtu le te kuptohet se mund te vuaje nga Parkinsoni.
    Euronews duhet menjehere ta korrigjoje gabimin sepse te gjithe kosovaret ndjehen te ofenduar nga Baton Haxhiu..

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

TË FUNDIT

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×